Common Tasks/uk: Difference between revisions

From KDE UserBase Wiki
No edit summary
(Created page with "{{Tip_(uk)|1=Перший з пунктів, «Автоматично монтувати лише ті портативні пристрої, які було змонтовано...")
Line 32: Line 32:
* Якщо ви надаєте перевагу автоматичному монтування, ви можете скористатися сторінкою <menuchoice>Системні параметри ->  Обладнання -> Портативні пристрої</menuchoice>. Позначте пункт <menuchoice>Увімкнути автоматичне монтування портативних носіїв даних</menuchoice>.
* Якщо ви надаєте перевагу автоматичному монтування, ви можете скористатися сторінкою <menuchoice>Системні параметри ->  Обладнання -> Портативні пристрої</menuchoice>. Позначте пункт <menuchoice>Увімкнути автоматичне монтування портативних носіїв даних</menuchoice>.


{{Tip|1=The first option "Only automatically mount removable media that has been manuallhy mounted before" may be a more secure option than mounting all removable media}}
{{Tip_(uk)|1=Перший з пунктів, «Автоматично монтувати лише ті портативні пристрої, які було змонтовано вручну раніше», є безпечнішим варіантом, ніж варіант з монтуванням будь-яких портативних носіїв даних.}}


If you choose to automount, remember that you still need to umount it (close it) before removing it.  This is the equivalent of Windows software saying "safely remove".  In '''Device Notifier''' you will see {{Icon|media-eject}}.  In Dolphin, a right-click will offer you the same icon with "Safeley Remove" and the device's name.
If you choose to automount, remember that you still need to umount it (close it) before removing it.  This is the equivalent of Windows software saying "safely remove".  In '''Device Notifier''' you will see {{Icon|media-eject}}.  In Dolphin, a right-click will offer you the same icon with "Safeley Remove" and the device's name.

Revision as of 16:49, 1 March 2012

Коли звичні завдання виконуються у незвичний спосіб

Якщо ви ніколи досі не мали справи з робочим простором Плазми, вам може здатися, що виконання багатьох завдань у ньому доволі незвичне. Деякі з типових понять докорінно переглянуто, інші потребують виконання дій у зовсім інший спосіб. Ми створили відеоуроки з виконання багатьох типових завдань у Плазмі, їх можна знайти на цій довідковій сторінці.

Як встановити додаткове програмне забезпечення KDE?

Спосіб встановлення програмного забезпечення на ваш комп’ютер, незалежно від того, у якому середовищі ви працюєте, KDE SC чи GNOME, залежить від способів керування програмним забезпеченням у вашому дистрибутиві. Докладніше про ці способи можна дізнатися з документації до вашого дистрибутива. На сторінці щодо встановлення програмного забезпечення KDE можна знайти додаткові пояснення.

Як встановити драйвери до wifi, відеокартки та іншого обладнання?

Встановлення драйверів для роботи у мережі або відеообладнання є завданням, яке виконується інструментами дистрибутива. У різних дистрибутивах для керування драйверами використовуються різні інструменти. Будь ласка, зверніться до документації з дистрибутива, щоб дізнатися більше. Також непогано було б запитати у інших користувачів на одному з каналів обговорення.

Можливості з керування файлами

Dolphin є новою програмою для керування файлами, але ця програма виглядає і працює зі значними відмінностями, якщо порівнювати з її програмами-попередниками. Дізнайтеся про те, яку увімкнути попередній перегляд вмісту файлів, пришвидшити доступ до найвідвідуваніших тек і визначити перелік параметрів файлів, які ви бажаєте бачити. Про все це та про інші речі можна дізнатися з цього посібника з керування файлами.

Використання звичнішої програми для керування файлами

Основним завданням Konqueror є забезпечення перегляду сторінок інтернету, але програма може працювати і у режимі традиційної програми для керування файлами. Якщо ви надаєте перевагу саме цій програмі, відкрийте вікно Системних параметрів, перейдіть на вкладку Додатково і натисніть пункт Прив’язка файлів. У списку Відомі типи натисніть пункт типу inode/directory. На вкладці Загальні у правій частині вікна виберіть Konqueror у списку Порядок пріоритету програм і натискайте кнопку Пересунути вгору, аж доки пункт не опиниться на вершині списку. Натисніть кнопку Застосувати, щоб зберегти зміни.

Користування портативними пристроями зберігання даних

Монтування пристрою

Зауваження

Що означає термін «змонтувати» для пристрою? Це щось подібне до відкриття книги для читання. Так само, «демонтувати» означає закрити пристрій.


У більшості дистрибутивів за типових налаштувань портативні пристрої не монтуються автоматично без додаткового налаштування. Існує два основних способи монтування.

  • За допомогою системи сповіщення про пристрої: натисніть пункт пристрою, і у віджеті буде показано відповідні пункти дій, одним з яких буде пункт відкриття у програмі для керування файлами. Вибір відповідного пункту відкриє вікно програми для керування файлами зі списком файлів на пристрої.
  • Монтування у Dolphin: якщо ви вже відкрили вікно Dolphin, ви побачите пункт пристрою на панелі Місця. Натисніть цей пункт, і ви побачите вміст кореневої теки пристрою.
  • Якщо ви надаєте перевагу автоматичному монтування, ви можете скористатися сторінкою Системні параметри -> Обладнання -> Портативні пристрої. Позначте пункт Увімкнути автоматичне монтування портативних носіїв даних.

Підказка

Перший з пунктів, «Автоматично монтувати лише ті портативні пристрої, які було змонтовано вручну раніше», є безпечнішим варіантом, ніж варіант з монтуванням будь-яких портативних носіїв даних.


If you choose to automount, remember that you still need to umount it (close it) before removing it. This is the equivalent of Windows software saying "safely remove". In Device Notifier you will see . In Dolphin, a right-click will offer you the same icon with "Safeley Remove" and the device's name.


Інформація

Звукові компакт-диски можна відтворювати без монтування. Просто скористайтеся вашою улюбленою програмою для відтворення компакт-дисків.


Демонтування пристрою

Знову ж таки, існує два варіанти дій.

  • Скористатися піктограмою сповіщення про пристрої. Замість піктограми з’єднання, яку ви могли бачити раніше, буде показано піктограму зі стрілкою вгору, яку можна побачити на кнопках відеомагнітофонів та DVD-програвачів. За допомогою цієї кнопки можна безпечно вилучити пристрій з системи. Але після вилучення лоток пристрою не буде виштовхнуто. Вам слід зачекати, доки піктограма сповіщення не повернеться до початкового вигляду, оскільки у цей час виконується запис буферів, вам слід зачекати на завершення запису.
  • У вікні Dolphin знайдіть пункт пристрою на панелі Місця. Наведіть на нього вказівник миші і клацніть правою кнопкою миші. У контекстному меню буде показано пункт з піктограмою виштовхування. Знову ж таки, перед вийманням пристрою слід трохи зачекати.

Висування порожнього лотка пристрою для читання компакт-дисків

Зазвичай для цього користуються кнопкою на самому пристрої. Якщо ж це неможливо, ви можете створити посилання на скрипт, який виконуватиме потрібну дію. Докладніше про це можна дізнатися з цієї сторінки обговорення

Одночасне перейменування декількох файлів

Іноді виникає потреба у одночасному перейменуванні багатьох файлів і тек. Таке перейменування зазвичай називають «пакетним перейменуванням». Його у KDE можна виконати у декілька способів.

За допомогою Dolphin

У Dolphin передбачено можливість перейменування декількох файлів відповідно до їхніх номерів у списку, але ця можливість є доволі обмеженою і корисною лише за певних обставин. Одним з її застосувань може бути перейменування набору фотографій. Тут ви знайдете відповідні настанови.

За допомогою KRename

У KRename передбачено можливість перейменування багатьох файлів на основі різних критеріїв, пошук файлів з заміною назв, перейменування на сонові властивостей файла, метаданих mp3 і ogg та багато інших можливостей.

Пункт KRename можна знайти у меню Kickoff у розділі Інструменти. Можливою назвою цього пункту є Пакетне перейменування.

Довідкові матеріали з налаштування

Робочий простір

Повноцінне KDE на комп’ютерах з малим екраном (наприклад, нетбуках)

  • Інтерфейс Плазми для нетбуків спеціально створено для економії місця та автоматичного налаштування керування вікнами з метою надання максимально можливого простору для роботи програм.
  • На сторінці KWin наведено підказки щодо звуження обрамлення вікон, зменшення шрифтів та вимикання підказок у вікні KMail.

Інтернет

Сеанси