Difference between revisions of "Krita/uk"

Jump to: navigation, search
(Created page with "У Krita ви зможете скористатися потужною і дуже гнучкою системою пензлів, моделями для створення...")
(Created page with "Під час використання інструмента пензля («Малювання за допомогою пензля» на панелі інструмент...")
Line 67: Line 67:
 
У Krita ви зможете скористатися потужною і дуже гнучкою системою пензлів, моделями для створення яких були справжні інструменти для малювання. Пензлі поділено за групами, для кожної з груп передбачено десятки параметрів налаштовування, за допомогою яких можна створити потрібний митцеві інструмент. Праворуч від панелі параметрів пензля передбачено пробник для перевірки параметрі. Змінити колір тала та градієнт пробника можна за допомогою піктограм, розташованих під ним.
 
У Krita ви зможете скористатися потужною і дуже гнучкою системою пензлів, моделями для створення яких були справжні інструменти для малювання. Пензлі поділено за групами, для кожної з груп передбачено десятки параметрів налаштовування, за допомогою яких можна створити потрібний митцеві інструмент. Праворуч від панелі параметрів пензля передбачено пробник для перевірки параметрі. Змінити колір тала та градієнт пробника можна за допомогою піктограм, розташованих під ним.
  
While using the brush tool ("Paint with brushes" in toolbox), you may change brush size by holding <keycap>Shift</keycap> and drag brush-tip horizontally on the canvas. By holding <keycap>Ctrl</keycap> you temporarily switch to color-picker. By holding middle-mouse button you can move canvas. Right-click for the quick palette. Quick sliders of Opacity, Flow and Size can be found on Krita's brush toolbar, while only two can be shown at the same time, you may click the plus button on the right to switch between different sliders.
+
Під час використання інструмента пензля («Малювання за допомогою пензля» на панелі інструментів) ви можете змінити розмір пензля утримуючи натиснутою клавішу <keycap>Shift</keycap> з одночасним перетягуванням кінчика пензля у горизонтальному напрямку полотном. Натисканням клавіші <keycap>Ctrl</keycap> ви можете тимчасово перетворити пензель на піпетку. Утримуючи натиснутою середню кнопку миші (коліща) ви можете пересувати область перегляду полотном. Клацанням правою кнопкою миші можна викликати контекстну палітру. Повзунки прозорості, заповнення та розміру розташовано на панелі інструментів пензлів Krita, але одночасно буде показано лише два з цих повзунків. Натисніть кнопку з зображенням плюса, щоб перемкнутися між різними повзунками.
  
 
==== Stable Brushes ====
 
==== Stable Brushes ====

Revision as of 07:09, 24 February 2018


Krita 2.4 з показаною контекстною панеллю — автор малюнка Tyson Tan
Krita Logo (as of 2.4)
Krita — програма KDE для цифрового малювання

Програму спеціально створено для цифрового малювання, створення макетів дизайну, коміксів та текстур на основі моделювання реальних інструментів та методів малювання. Передбачено безліч можливостей, а також ергономічний та гнучкий інтерфейс.

Регулярні оновлення та новини щодо Krita можна знайти на офіційному сайті: Krita.org

Підручник з Krita

Маєте питання щодо Krita? Хочете дізнатися більше? Ознайомтеся із сайтом документації Krita, щоб дізнатися більше про випуск Krita 3!

Вступ

Krita — вільна програма для цифрового малювання, керування зображеннями, створення концептуальних творів, коміксів та текстур, якими можна скористатися для ігрової графіки та просторових моделей. Програму створено на основі даних про реальні матеріали для малювання та вивчення способів малювання. У програмі передбачено роботу відповідно до потреб цифрового живопису, з шарами, фільтрами, векторними елементами зображень, типографічними параметрами та вбудовані інструменти керування кольорами. Krita є програмою KDE, заснованою на платформі Calligra.

Можливості

 • Розроблено спеціально для художників з використанням прийомів природного малювання
 • Доступ до унікальної художньої палітри з кільцевим засобом вибору кольорів, журналу кольорів та набору пензлів за допомогою клацання правою кнопкою миші.
 • Кілька дуже гнучких рушіїв роботи з пензлями створюють нескінченні можливості відтворення натуральних полотен або створення нових і унікальних мазків пензля.
 • Шари з різноманітними параметрами змішування, зокрема множенням, накладанням та керуванням прозорістю. Передбачено також можливості з коригування та налаштовування у межах певних типів шарів.
 • Підтримка векторних шарів із можливістю створення та редагування складних об’єктів на основі контурів, кривих та тексту.
 • Можливості автоматичного збереження даних (із інтервалом від 1 хвилини).
 • Придатна до налаштовування панель інструментів, клавіатурні скорочення та панелі.
 • Широкий діапазон підтримки форматів документів, зокрема документів GIMP та Adobe Photoshop.
 • Вбудована система керування кольором з підтримкою перетворення кольорів між просторами, RGB, CMYK, L*a*b тощо.
 • Розширення можливостей за допомогою скриптів OpenShiva, Python або Ruby.
 • Можливість роботи на різних програмних платформах: дистрибутиви GNU/Linux, FreeBSD, Microsoft Windows та Mac OSX.

Інтерфейс

Інтерфейс Krita є дуже гнучким і дружнім до користувача. Користувач може бажаним чином сформувати майже будь-яку частину інтерфейсу: змінити панель інструментів, визначити клавіатурні скорочення, налаштувати окремі інструменти, а також вибрати елементи вмісту бічних, придатних до швартування панелей. Панелі програми можна пересувати екраном за допомогою простого перетягування зі скиданням. За допомогою цих інструментів ви можете створити зручний для вас робочий простір за лічені хвилини. Кожному робочому простору можна надати власну назву, зберегти і пізніше знову ним скористатися. Поєднання цих засобів із доступною за допомогою клацання правою кнопкою миші контекстною художньою панеллю надає художникові змогу зробити малювання якомога зручнішим на основі потреб проекту чи особистих вимог до робочого процесу.

Панелі інструментів

У Krita користувач може легко отримати доступ до налаштувань панелей інструментів простим клацанням правою кнопкою миші на відповідній панелі. У Krita передбачено дві основі панелі: «Файли» та «Пензлі та інструменти». Ви можете додавати на панелі потрібні вам кнопки інструментів, змінювати розташування текстових міток, розмір піктограм та порядок показу піктограм на панелі. Мітки на кнопках можна змінювати або накладати на зображення, можна призначати до кнопок бажані піктограми (якщо встановлено робочий простір Плазми KDE). На панелі налаштування передбачено можливість пошуку кнопок інструментів за назвами.

Клавіатурні скорочення

У Krita передбачено потужні можливості зі створення та зміни клавіатурних скорочень. Одній і тій самій команді можна призначити основне і альтернативне клавіатурне скорочення. Ви можете виконувати пошук у списку команд. Програма повідомлятиме користувача про дублювання клавіатурних скорочень.

У Krita ви можете налаштувати скорочення як для пришвидшення роботи, так і для імітації прийомів роботи у іншому програмному забезпеченні.

Бічні панелі

Бічні панелі у Krita — це панелі з кнопками інструментів, які можна розташовувати у вікні або поза ним довільним чином за допомогою перетягування зі скиданням. Такі панелі можна розташувати будь-де і змінити їхні вертикальні або горизонтальні розміри так, як вам забажається. Декілька таких панелей можна об’єднати у спільну панель, перемикання на якій можна буде здійснювати за допомогою вкладок. За допомогою контекстного меню (клацання правою кнопкою миші на заголовку) ви зможете додати до будь-якої бічної панелі будь-яку іншу бічну панель зі списку або вилучити непотрібну вам панель. Крім того, якщо ви не користуєтеся бічною панеллю, її можна згорнути для економії місця у вікні програми, достатньо просто натиснути стрілочку з вістрям вниз, показану у верхньому лівому куті панелі.

Палітра

У Krita передбачено два типи палітр: звичайна палітра кольорів, розташована на бічній панелі (панель наборів кольорів), і особлива контекстна художня палітра для пришвидшення доступу до вибору кольорів, журналу використаних кольорів та ваших улюблених пензлів. Доступ до контекстної палітри можна отримати клацанням правою кнопкою миші у довільному місці полотна. Таким чином, митець може позбутися потреби у перериванні роботи на час перемикання між кольорами та інструментами. Ви можете додати до контекстної палітри ваші улюблені пензлі, якщо виберете у контекстному меню пензля пункт Зберегти до палітри або виберете будь-яку кількість заснованих на мітках наборів пензлів.

Система пензлів

У Krita ви зможете скористатися потужною і дуже гнучкою системою пензлів, моделями для створення яких були справжні інструменти для малювання. Пензлі поділено за групами, для кожної з груп передбачено десятки параметрів налаштовування, за допомогою яких можна створити потрібний митцеві інструмент. Праворуч від панелі параметрів пензля передбачено пробник для перевірки параметрі. Змінити колір тала та градієнт пробника можна за допомогою піктограм, розташованих під ним.

Під час використання інструмента пензля («Малювання за допомогою пензля» на панелі інструментів) ви можете змінити розмір пензля утримуючи натиснутою клавішу Shift з одночасним перетягуванням кінчика пензля у горизонтальному напрямку полотном. Натисканням клавіші Ctrl ви можете тимчасово перетворити пензель на піпетку. Утримуючи натиснутою середню кнопку миші (коліща) ви можете пересувати область перегляду полотном. Клацанням правою кнопкою миші можна викликати контекстну палітру. Повзунки прозорості, заповнення та розміру розташовано на панелі інструментів пензлів Krita, але одночасно буде показано лише два з цих повзунків. Натисніть кнопку з зображенням плюса, щоб перемкнутися між різними повзунками.

Stable Brushes

 1. Pixel (Normal) brushes
 2. Smudge brushes
 3. Duplicate brushes
 4. Filter brushes
 5. Hairy brushes
 6. Hatching brushes

Experimental Brushes

 1. Chalk brushes
 2. Color Smudge brushes
 3. Curve brushes
 4. Deform brushes
 5. Dyna (Dynamic) brushes
 6. Experiment brushes
 7. Grid brushes
 8. Particle brushes
 9. Sketch brushes
 10. Spray brushes


Supported File Formats

The following file formats can be opened directly by Krita. However, you can only save directly to native supported formats. Use export to save files in formats which are not natively supported. Depending on your operating system and building environment, some file formats may not be supported.

Native Load and Save

 1. Krita document (.kra)
 2. OpenRaster Archiving image (.ora)
 3. PPM image
 4. PGM image
 5. PBM image
 6. PNG image
 7. JPEG image
 8. Windows BMP image
 9. XPM image
 10. XBM image
 11. TIFF image
 12. EXR image

Import and Export

 1. Open Document Drawing
 2. Photoshop image (.psd)
 3. GIMP image (.xcr)
 4. PDF document
 5. GIF image
 6. Nikon NEF raw image
 7. Canon CR2 raw image
 8. Sony SR2 raw image
 9. Canon CRW raw image
 10. Pentax PEF raw image
 11. Sigma X3F raw image
 12. Kodak KDC raw image
 13. Minolta MRW raw image
 14. Sony ARW raw image
 15. Kodak K25 raw image
 16. Kodak DCR raw image
 17. Olympus ORF raw image
 18. Panasonic raw image
 19. Panasonic raw2 image
 20. Fuji RAF raw image
 21. Sony SRF raw image
 22. Adobe DNG negative
 23. SVG image
 24. compressed SVG image
 25. WMF image
 26. Wordperfect / Drawperfect image
 27. Karbon14 drawing
 28. EPS
 29. PS document

Getting Krita

Krita can be downloaded as a part of Calligra Suite or get it directly from Krita's website.

More Information

Hints, Tips and Tutorials

Tutorials on UserBase


Video tutorials

Comics with Krita DVD Tutorial


Content is available under Creative Commons License SA 4.0 unless otherwise noted.