Difference between revisions of "Kubuntu/Welcome/pl"

Jump to: navigation, search
(Created page with "Cały zespół '''Kubuntu''' dziękuje ci za wybranie "'Kubuntu"'! Podziękowania także dla Administratorów "'KDE'" za udostępnianie tutaj naszej Dokumentacji!\n[[Special...")
Line 19: Line 19:
 
'''Kubuntu''' zawiera aplikacje do najczęstszych potrzeb, takich jak:
 
'''Kubuntu''' zawiera aplikacje do najczęstszych potrzeb, takich jak:
  
* Przeglądanie sieci.\n* Zarządzanie informacjami osobistymi wraz z obsługą  
+
* Przeglądanie sieci.
email.\n*  
+
* Zarządzanie informacjami osobistymi wraz z obsługą email.
Aplikacje biurowe.\n* Odtwarzanie plików multimedialnych.\n* Oraz wiele  
+
* Aplikacje biurowe.
innych!
+
* Odtwarzanie plików multimedialnych.
 +
* Oraz wiele innych!
  
 
=== Filozofia Kubuntu ===
 
=== Filozofia Kubuntu ===

Revision as of 01:14, 16 January 2014


Other languages:
English • ‎Türkçe • ‎català • ‎dansk • ‎polski • ‎română • ‎Ελληνικά • ‎українська

Wprowadzenie do Kubuntu

Witamy w Kubuntu, przyjaznym systemie operacyjnym bazującym na Linuksie, który korzysta z KDE Plasma Desktop. Wraz ze stałym, półrocznym cyklem wydawniczym, jako część projektu Ubuntu, Kubuntu jest dystrybucją Linuksa dla wszystkich.


Pulpit Kubuntu

Kubuntu zawiera ponad 1000 domyślnych pakietów (programów i narzędzi) i posiada dostęp do więcej niż 64000 innych pakietów, gdybyś potrzebował. Kubuntu jest oparty na jądrze Linuksa i zawiera podstawowe programy '"Ubuntu"' oraz oprogramowanie KDE. Podstawowe oprogramowanie Kubuntu zawiera aplikacje do najczęstszych potrzeb, takich jak:

  • Przeglądanie sieci.
  • Zarządzanie informacjami osobistymi wraz z obsługą email.
  • Aplikacje biurowe.
  • Odtwarzanie plików multimedialnych.
  • Oraz wiele innych!

Filozofia Kubuntu

Zespół tworzący Ubuntu i Kubuntuczyni następujące zobowiązania wobec użytkowników:

  • Kubuntu zawsze używa stabilnej podstawy projektu Ubuntu i

najnowszego oprogramowania projektu KDE. Jako część projektu i społeczności Ubuntu, Kubuntu nadal będzie korzystać z infrastruktury i wsparcia oferowanego przez projekt Ubuntu. Staramy się być najlepszą dostępną dystrybucją Linuksa z KDE.

  • Kubuntu zawsze będzie bezpłatne. Nie ma dodatkowych opłat za wersje

korporacyjne; nasza praca jest dostępna dla wszystkich na tych samych warunkach.

  • Kubuntu zawsze będzie zawierać najlepsze tłumaczenia i infrastrukturę

dostępności, jaką społeczność wolnego oprogramowania ma do zaoferowania, aby Kubuntu było wykorzystywane przez jak największą liczbę ludzi.

  • Kubuntu zawsze będzie zobowiązane do przestrzegania zasad wolnego

oprogramowania i rozwój open source, będziemy zachęcać ludzi do korzystania z wolnego i otwartego oprogramowania, poprawić je i rozpowszechniać.

Czym jest Linux?

Linux jest jądrem systemu operacyjnego, które przypomina system operacyjny Unix. Jądro jest głównym oprogramowanie wymagane dla każdego systemu operacyjnego, zapewniające most komunikacyjny między sprzętem i oprogramowaniem. Linux stał się wiodącym elementem światowego ruchu obejmującego wolne i otwarto-źródłowe oprogramowanie. Określenie "GNU/Linux" to sposób odnoszenia się do systemów operacyjnych opartych na jądrze Linuksa w połączeniu z elementami z [http://www.gnu.org Projektu GNU].

Znajdź więcej informacji o Linuksie:

Linux Wikipedia]

Czym jest KDE?

KDE to międzynarodowa społeczność technologiczna, która tworzy i wspiera wolne oprogramowanie dla komputerów stacjonarnych i przenośnych. Wśród produktów "'KDE"' są: nowoczesny system desktopowy dla platform Linux i Unix, wszechstronne oprogramowanie biurowe oraz pakiet do pracy grupowej, a także setki programów w różnych kategoriach wliczając aplikacje internetowe i sieciowe, multimedialne, rozrywkowe, edukacyjne, graficzne oraz do tworzenia oprogramowania. Oprogramowanie KDE jest tłumaczone na ponad 65 języków i jest tworzone z wykorzystaniem najnowszych trendów w dostępności. Programy "'KDE"' działają w pełni funkcjonalnie na systemach Linux, BSD, Solaris, Windows oraz Mac OS X. Obszar Roboczy "'KDE"' jest domyślnym pulpitem dla Kubuntu.

Znajdź więcej informacji o KDE:

Podziękowania

Cały zespół Kubuntu dziękuje ci za wybranie "'Kubuntu"'! Podziękowania także dla Administratorów "'KDE'" za udostępnianie tutaj naszej Dokumentacji!\nReturn Kubuntu Home\n


Content is available under Creative Commons License SA 4.0 unless otherwise noted.