Kubuntu/Witamy

From KDE UserBase Wiki
This page is a translated version of the page Kubuntu/Welcome and the translation is 92% complete.
Outdated translations are marked like this.

Zapraszamy do Kubuntu

Kubuntu to przyjazny system operacyjny, bazujący na Linuksie, który korzysta z KDE Plasma Desktop. Wraz ze stałym, półrocznym cyklem wydawniczym, jako część projektu Ubuntu, Kubuntu jest dystrybucją Linuksa dla wszystkich.


Pulpit Kubuntu

Domyślny pulpit Kubuntu


Kubuntu zawiera ponad 1000 domyślnych pakietów (programów i narzędzi) i posiada dostęp do więcej niż 64000 innych pakietów, gdybyś potrzebował. Kubuntu jest oparty na jądrze Linuksa i zawiera podstawowe programy Ubuntu oraz oprogramowanie KDE. Podstawowe oprogramowanie Kubuntu zawiera aplikacje do najczęstszych potrzeb, takich jak:

  • Przeglądanie sieci.
  • Zarządzanie informacjami osobistymi wraz z obsługą email.
  • Aplikacje biurowe.
  • Odtwarzanie plików multimedialnych.
  • Oraz wiele innych!

Filozofia Kubuntu

Zespół tworzący Ubuntu i Kubuntu czyni następujące zobowiązania wobec użytkowników:

  • Kubuntu zawsze używa stabilnej podstawy projektu Ubuntu i najnowszego oprogramowania projektu KDE. Jako część projektu i społeczności Ubuntu, Kubuntu nadal będzie korzystać z infrastruktury i wsparcia oferowanego przez projekt Ubuntu. Staramy się być najlepszą dostępną dystrybucją Linuksa z KDE.
  • Kubuntu zawsze będzie bezpłatne. Nie ma dodatkowych opłat za wersje korporacyjne; nasza praca jest dostępna dla wszystkich na tych samych warunkach.
  • Kubuntu zawsze będzie zawierać najlepsze tłumaczenia i infrastrukturę dostępności, jaką społeczność wolnego oprogramowania ma do zaoferowania, aby Kubuntu było wykorzystywane przez jak największą liczbę ludzi.
  • Kubuntu zawsze będzie zobowiązane do przestrzegania zasad wolnego oprogramowania i rozwój open source, będziemy zachęcać ludzi do korzystania z wolnego i otwartego oprogramowania, poprawić je i rozpowszechniać.

Czym jest Linux?

Linux jest jądrem systemu operacyjnego, które przypomina system operacyjny Unix. Jądro jest głównym oprogramowaniem wymaganym dla każdego systemu operacyjnego, zapewniającym most komunikacyjny między sprzętem i programami. Linux stał się wiodącym elementem światowego ruchu obejmującego wolne i otwarto-źródłowe oprogramowanie. Określenie "GNU/Linux" to sposób odnoszenia się do systemów operacyjnych opartych na jądrze Linuksa w połączeniu z elementami Projektu GNU.

Znajdź więcej informacji o Linuksie:

Czym jest KDE?

KDE to międzynarodowa społeczność technologiczna, która tworzy i wspiera wolne oprogramowanie dla komputerów stacjonarnych i przenośnych. Wśród produktów KDE są: nowoczesny system desktopowy dla platform Linux i Unix, wszechstronne oprogramowanie biurowe oraz pakiet do pracy grupowej, a także setki programów w różnych kategoriach, wliczając aplikacje internetowe i sieciowe, multimedialne, rozrywkowe, edukacyjne, graficzne oraz do tworzenia oprogramowania. Oprogramowanie KDE jest tłumaczone na ponad 65 języków i jest tworzone z wykorzystaniem najnowszych trendów w dostępności. Programy KDE działają w pełni funkcjonalnie na systemach Linux, BSD, Solaris, Windows oraz Mac OS X. Obszar Roboczy KDE jest domyślnym pulpitem dla Kubuntu.

Znajdź więcej informacji o KDE:

Podziękowania

Cały zespół Kubuntu dziękuje ci za wybranie Kubuntu! Podziękowania kieruje także dla Administratorów KDE, za udostępnianie tutaj naszej Dokumentacji!

If your ready to give Kubuntu a test run follow this link: Install Kubuntu

Powrót do strony głównej Kubuntu