Kubuntu/Початок

From KDE UserBase Wiki
This page is a translated version of the page Kubuntu/Welcome and the translation is 100% complete.

Вітаємо у Kubuntu

Kubuntu — дружня до користувачів операційна система на основі Linux, у якій використано Стільницю Плазма KDE. Маючи передбачуваний шестимісячний розклад випуску і будучи частиною проекту Ubuntu, Kubuntu є дистрибутивом Linux для кожного.


Стільниця Kubuntu

Типова стільниця Kubuntu


До складу Kubuntu включено понад 1000 типових пакунків, зокрема програм та допоміжних засобів. Крім того, ви матимете доступ до понад 64000 інших пакунків для ваших потреб. Kubuntu засновано на ядрі Linux. До системи включено основні програми Ubuntu, а також програмне забезпечення KDE. До списку основних програм Kubuntu включено програмне забезпечення для найзагальніших потреб, зокрема:

  • Перегляду сторінок інтернету
  • Керування особистими даними, зокрема електронною поштою
  • Офісні програми
  • Програми для відтворення мультимедійних файлів
  • А також багато інших програм!

Філософія Kubuntu

Команда проектів Ubuntu та Kubuntu бере такі зобов'язання щодо наших користувачів:

  • Kubuntu завжди використовуватиме як надійну основу проект Ubuntu, додаючи до нього найсвіжішу версію програмного забезпечення з проекту KDE. Якщо частина проекту та спільноти Ubuntu, Kubuntu продовжуватиме використовувати інфраструктуру та підтримку, які пропонує проект Ubuntu. Ми намагатимемося стати найкращим дистрибутивом Linux на основі KDE.
  • Kubuntu завжди буде безкоштовною. Ми не стягуємо жодного платні за промисловий варіант; ми надаємо найкращі результати нашої роботи на тих самих вільних умовах.
  • Kubuntu завжди включатиме до свого складу найкращі переклади та інфраструктуру доступності, які тільки може запропонувати спільнота вільного програмного забезпечення, з метою надання доступу до Kubuntu якомога ширшому колу користувачів.
  • Kubuntu завжди лишатиметься відданою принципам вільного програмного забезпечення та розробки програм з відкритим кодом; ми заохочуватимемо людей до використання вільного програмного забезпечення, його поліпшення та подальшого поширення.

Що таке Linux?

Linux є ядром операційної системи, яке нагадує операційну систему UNIX. Ядро є основним програмним забезпеченням, яке потрібне для роботи будь-якої операційної системи, оскільки ядро є містком обміну даними між обладнанням комп'ютера та рештою програмного забезпечення. Linux став провідним елементом всесвітнього руху вільного програмного забезпечення із відкритим кодом. Термін «GNU/Linux» є способом підкреслити те, що операційні системи на основі ядра Linux поєднуються зі частинами проекту GNU.

Докладніше про Linux:

Що таке KDE?

KDE є міжнародною технологічною спільнотою, яка створює і підтримує вільне програмне забезпечення для робочих станцій та портативних комп'ютерних пристроїв. Серед продуктів KDE сучасна стільнична система для платформ Linux та UNIX, повноцінний комплект офісних програм та програм для групової роботи, а також сотні програм різних категорій: для роботи у інтернеті, для роботи у локальній мережі, для роботи з мультимедійними даними, для розваг, для освіти, для роботи з графікою та для розробки програмного забезпечення. Програмне забезпечення KDE перекладено понад 65 мовами і створено із урахуванням принципів зручності у користуванні та доступності. Повноцінні програми KDE працюють у Linux, BSD, Solaris, Windows та MacOS. Плазма KDE є типовою стільницею Kubuntu.

Докладніше про KDE:

Подяки

Уся команда Kubuntu вдячна вам за те, що ви вибрали Kubuntu! Також дякуємо адміністраторам KDE за надану можливість зберігати нашу документацію тут!

Якщо ви готові спробувати Kubuntu вже зараз, перейдіть за цим посиланням: Встановити Kubuntu

Повернутися до домашньої сторінки Kubuntu