KSysGuard

This page is a translated version of the page KSysGuard and the translation is 100% complete.
Сторінка навантаження на систему
Програма для стеження та керування процесами, що виконуються у вашій системі.

Загальні зауваження

Програму KSysGuard, яку також називають Монітором системи KDE, розроблено для спрощення керування процесами без потреби у особливому налаштуванні — типові параметри, зазвичай, є майже ідеальними. У вікні програми передбачено два робочих аркуші: Завантаження системи (знімок наведено вище) та Таблиця процесів.

Завантаження системи

Сторінка Завантаження системи складається з трьох панелей, кожна з яких відповідає певному аспекту навантаження: журнал процесора, журнал пам’яті і свопінгу та журнал мережі. Якщо ви наведете вказівник миші на кожну з панелей, програма покаже контекстне вікно з поточними значеннями та кольорами умовних позначень.

KsysguardCPU uk.png
KsysguardRAM uk.png
KsysguardNet uk.png

Таблиця процесів

У режимі перегляду всіх процесів (типовий режим) програма показує впорядкований за абеткою список запущених процесів. Щоб впорядкувати список за одним зі стовпчиків, наведіть на його заголовок вказівник миші і клацніть лівою кнопкою миші. Якщо ви бажаєте бачити ієрархію процесів, вам варто скористатися режимом перегляду Всі процеси, дерево. Крім того, ви можете обрати режим показу піднаборів процесів або переглянути список за власником процесів.

Список процесів за абеткою
Ієрархічний перегляд

Підказки та настанови

Натискання комбінації клавіш Ctrl+Esc відкриває сторінку процесів KSysGuard, яка є дуже корисною, якщо вам потрібно визначити назву процесу, який споживає забагато ресурсів.

У KRunner (Alt + F2 або клацання правою кнопкою миші на стільниці з наступним вибором пункту Виконати команду…) є невеличка піктограма (ліворуч від панелі введення команди). Піктограма виглядає як зображення мікрохвильової пічки. Натискання цієї піктограми також призводить до відкриття таблиці процесів.


This page was last edited on 20 January 2013, at 16:59. Content is available under Creative Commons License SA 4.0 unless otherwise noted.