Плазма/Kickoff

This page is a translated version of the page Plasma/Kickoff and the translation is 100% complete.
Other languages:
Deutsch • ‎English • ‎català • ‎dansk • ‎español • ‎français • ‎italiano • ‎Ελληνικά • ‎українська • ‎中文(中国大陆)‎ • ‎中文(台灣)‎

Програма для запуску програм Kickoff

Kickoff є типовим інструментом запуску програм стільниці Плазми. За типових налаштувань кнопку його запуску буде розташовано у лівому нижньому куті панелі. Окрім основного призначення (надання доступу до ваших програм), за його допомогою ви зможете відкривати деякі з тек вашого комп’ютера, останні відкриті вами документи та завершувати сеанси KDE.

Kickoff Application Launcher

Як відкрити меню Kickoff

Щоб відкрити меню Kickoff просто натисніть піктограму меню, яку зазвичай розташовано у лівому нижньому куті вашого робочого простору Плазми. У верхній частині Kickoff буде показано поле для пошуку, під ним — п’ять вкладок: Улюблене, Програми, Комп’ютер, Недавно вжиті і Вийти. Між верхньою частиною і панеллю вкладок буде показано вміст вибраної вкладки. Список даних можна буде гортати, якщо він не вміщується цілком. Крім того, ви можете змінити розміри меню Kickoff: наведіть вказівник миші на правий верхній кут меню Kickoff, натисніть і утримуйте ліву кномку миші (вказівник змінить форму на пару стрілочок спрямованих діагонально), перетягніть вказівник так, щоб меню Kickoff набуло бажаних розмірів.

Вкладка «Програми»

This tab offers you access to your applications and favorites

The Favorites Section

Додавання пункту на вкладку «Улюблене»
Вилучення пункту зі списку улюблених
Перетягування пунктів списку з метою впорядкування

За допомогою цієї вкладки ви можете отримати доступ до деяких з найвикористовуваніших програм. Звичайно ж, ви можете вносити зміни до цього списку. Впорядкувати список можна перетягуванням пунктів списку на потрібне вам місце. Наведення вказівника миші на пункт списку з наступним клацанням правою кнопкою миші надасть вам доступ до декількох дій: ви можете Вилучити запис, скопіювати його на панель або стільницю, а також Впорядкувати записи за абеткою.

The Applications Section

Menu applications uk.png


За допомогою цієї вкладки ви можете отримати доступ до всіх встановлених програм, поділених на декілька категорій, зокрема Офіс або Інтернет. Натисніть пункт категорії, щоб переглянути список програм, що належать до цієї категорії. Щоб повернутися до списку категорій, скористайтеся панеллю послідовної навігації у верхній частині списку програм. Якщо ви клацнете правою кнопкою миші на пункті програми, ви отримаєте доступ до декількох варіантів дій: Додати на вкладку «Улюблене», панель або стільницю.

The Places Tab

This tab offers you access to different places on your computer

Вкладка «Комп’ютер»


Menu computer uk.png

На вкладці Комп’ютер буде наведено посилання на різноманітні програми системного призначення (зокрема Системні параметри), ваші улюблені місця у файловій системі (змінити їх список можна у Dolphin) та доступні носії зберігання даних. Знову ж таки, клацання правою кнопкою миші на пункті списку відкриє меню з такими варіантами дій: Додати пункт на стільницю або панель.

The History Section

Kickoff History.png

На цій вкладці буде наведено список програм, які ви нещодавно запускали, та документів, які нещодавно відкривали. Зауважте, що у цьому списку враховуватимуться лише запуски програм за допомогою Kickoff. Клацання правою кнопкою миші на пункті списку відкриє звичайне контекстне меню з пунктами копіювання та додатковими пунктами спорожнення списку нещодавно використаних програм і документів.

The Frequently Used Section

Kickoff Frequent.png

Your frequently-used applications and documents are presented in this section. Note that only applications launched via Kickoff are taken into account for this list. A right-click on an entry brings you the usual context menu with copy options and additional options to clear the frequently used history.

Поле пошуку

Пошук за назвою
Пошук за описом

Замість пошуку послідовним переглядом всіх вкладок і категорій ви можете просто ввести ключ пошуку у відповідне поле. Поле пошуку отримує фокус одразу після відкриття меню, отже ви просто можете почати вводити ключ пошуку з клавіатури. Пошук виконуватиметься не лише за назвами програм, але і за їх описами. Якщо вам потрібен редактор (будь-якого типу даних), просто введіть у поле пошуку «редактор». У отриманому списку ви побачите всі редактори, встановлені у системі.


Додавання пунктів на стільницю і панель

Додавання програми на стільницю або панель
Програма на панелі


Всі пункти і категорії меню можна додати на стільницю або панель. Достатньо клацнути правою кнопкою миші і вибрати пункт контекстного меню Додати на...

Альтернативні програми для запуску програм

Окрім Kickoff, ви можете скористатися іншими програмами для запуску програм, наприклад KRunner, які краще відповідають вашим потребам. Список цих програм наведено на сторінці програм для запуску програм Плазми.

You can change your launcher by right-clicking on the menu icon and selecting Show Alternatives...

Using Show Alternatives... you can switch to any menu you want
For example "Application Dashboard"!

This page was last edited on 15 February 2021, at 14:20. Content is available under Creative Commons License SA 4.0 unless otherwise noted.