Усування проблем

This page is a translated version of the page Troubleshooting and the translation is 100% complete.
Dialog-information.png
Information
Якщо у вас виникають проблеми з певною програмою, зверніться до розділу Підказки і поради або Усування вад сторінки відповідної програми.


Weather-clear.png
Призвичаєння до системи
Добірка сайтів та статей, які допоможуть вам призвичаїтися до вашої нової системи.

Якщо у вашій системі щось працює не так, тут наведено загальні настанови щодо усування вад, а потім декілька посилань на сторінки з настановами щодо розв’язання конкретних проблем.

Загальні методики усування вад

Існує декілька основних кроків, які можуть допомогти в усуванні проблем з програмним забезпеченням KDE. Вам варто виконати ці кроки до того, як задавати питання на каналі #kde або у загальному списку листування kde, оскільки, ймовірно, вас все одно попросять виконати ці кроки Face-smile.png

 • Спробуйте створити новий обліковий запис користувача і запустити програми KDE з цього облікового запису. Якщо на новому обліковому записі проблема не виникає, ймовірно, проблеми викликано даними у вашому каталозі ~/.kde (у деяких дистрибутивах цей каталог може мати назву ~/.kde4). Якщо це так, вам слід спробувати виконати такі дії:
  • Перейменувати проблемний файл. Знайти відповідний файл можна за адресами ~/.kde/share/apps/назва_програми і ~/.kde/share/config/назва_програмиrc, де назва_програми — назва програми, з якою виникли проблеми. Найімовірнішим джерелом проблеми є саме файл налаштувань.
  • Вийдіть з облікового запису і знову увійдіть до нього. Нові типові файли замінять перейменовані.
 • Спорожніть каталоги /tmp і /var/tmp. KDE зберігає деякі тимчасові файли, які можуть іноді спричиняти проблеми. Для виконання цих дій вам знадобляться права доступу адміністратора. Вам також варто вилучити вказані нижче файли. Перед цим вам слід обов’язково вийти з KDE! (Найпростішим безпечним способом є вибір пункту безпечного (Failsafe) варіанта під час завантаження системи):
  • ~/.dbus
  • ~/.kde/tmp-назва_вузла, зазвичай символічне посилання на такий файл:
  • /tmp/tmp-kde-КОРИСТУВАЧ
  • ~/.kde/socket-назва_вузла, зазвичай посилання на такий файл:
  • /tmp/ksocket-КОРИСТУВАЧ
 • Якщо ви працюєте з застарілим випуском KDE, спробуйте оновити його до найсвіжішої версії. У кожній новій версії виправляється багато вад, отже вашу проблему могло бути вже виправлено.
 • Спробуйте знайти відповідь у Bugzilla. Звіти з багатьох типових проблем вже є там, як і шляхи їхнього вирішення.
 • Якщо ваша проблема є загальнішою за проблему з якоюсь окремою програмою KDE (наприклад «звук зникає, коли я запускаю мою стільницю KDE»), спробуйте запустити графічний сервер з іншим інструментом керування вікнами. Навіть якщо у вашій системі не встановлено іншого інструмента керування вікнами, має бути доступним «twm», типовий інструмент сервера X.
  • Якщо ви запускаєте графічний сервер командою «startx», просто додайте відповідну команду до файла .xinitrc у вашому домашньому каталозі. Якщо такого файла не існує, створіть його.
  • Якщо ви запускаєте стільничне середовище за допомогою kdm, запропонований вище спосіб не спрацює.

Деякі конкретні проблеми

Preferences-desktop-sound.png
Проблеми зі звуком
Загальні проблеми зі звуком, що робити, якщо звук не працює, або працює неналежним чином.
 
Printer.png
Проблеми з периферійними пристроями
Робота з принтерами, сканерами тощо.
 
Applications-engineering.png
Швидкодія графічної підсистеми
Як витиснути все з вашої графічної картки NVidia, ATi або Intel.
 
Network-wireless.png
Керування мережею
Усування проблем з мережею, бездротовими мережами, мобільним інтернетом та з’єднаннями VPN.

Чорний екран

Способи вирішення проблем, які пов'язано із тим, що у результаті завантаження операційної системи ви бачите лише чорний екран.


Повернутися до списку довідкових матеріалів

This page was last edited on 23 September 2022, at 23:03. Content is available under Creative Commons License SA 4.0 unless otherwise noted.