Налаштування робочого місця/Налаштування стільниці

From KDE UserBase Wiki
This page is a translated version of the page Workspace Configuration/Desktop Configuration and the translation is 100% complete.

Зміна вигляду

Зміна теми (графічного оформлення) вашої стільниці

Сторінка поширених питань та відповідей щодо налаштування Плазми розповість вам, де шукати нові теми для вашої стільниці Плазми та способи встановлення цих тем.

Зміна вигляду програм, які не є частиною KDE

Спершу слід відкрити сторінку розділу Системні параметри -> Вигляд -> Вигляд GTK+. Там слід позначити пункт Використовувати мої шрифти KDE у програмах GTK+.

Крім того, ви можете скористатися QtCurve, щоб зробити програми GTK подібними на вигляд до програм Qt/KDE. Настанови щодо встановлення та використання його у Kubuntu (вам просто слід скористатися стандартними графічними інструментами встановлення пакунків вашого дистрибутива замість командного рядка і apt-get) можна знайти тут. Пакунки рушія можна знайти у вашому дистрибутиві.

Як зробити так, щоб програми KDE виглядали як програми на основі GTK

Починаючи з випуску Qt 4.5, у стилях графічного інтерфейсу Qt передбачено підтримку тем Gtk. У більшості дистрибутивів цією підтримкою можна скористатися, починаючи з версії KDE 4.3.

Як зробити так, щоб програми Qt використовували спільну схему кольорів з програмами KDE 4

Деякі з програм (програми, де використовується лише Qt4), якщо їх запущено у KDE 4, не використовують схеми кольорів програм KDE 4. Вікна таких програм мають дивний колір тла, у них може бути показано білий текст на білих кнопках тощо. Якщо ви внесете зміни до палітри/схеми кольорів на сторінці Системні параметри -> Вигляд -> Кольори, кольори у вікнах програм Qt, які вже запущено набудуть правильних значень, але помилкові кольори повернуться одразу після перезапуску цих програм.

Вирішення: у вашій домашній теці залишилася стара тека .kde від KDE3. Qt виконує пошук параметрів спочатку у цій теці, а вже потім у теці .kde4. Вам слід перейменувати або вилучити файл .kde/share/config/kdeglobals, після чого Qt почне використовувати файл .kde4/share/config/kdeglobals. Після наступного запуску програми з KDE 3, файл .kde/share/config/kdeglobals буде знову створено, у ньому буде записано дані щодо типової теми і кольорів KDE 3, але цей файл вже не впливатиме на кольори програм Qt.

Кнопки на смужці заголовка

Відкрийте сторінку Системні параметри -> Вигляд і виберіть пункт Вікна. Перейдіть на вкладку Кнопки. За допомогою цієї вкладки ви можете налаштувати розташування та перелік кнопок на смужці заголовка. Кнопки «?», «_» та кнопка з зображенням квадратика відповідають пунктам меню «Що це?», «Мінімізувати» та «Максимізувати». «H» — відповідник прогалини. Ви можете додати одну або декілька прогалин. У вашій версії може бути ще і кнопка з кружечком: це кнопка вибору варіанта, вона визначає, чи слід показувати відповідне вікно на всіх віртуальних стільницях.

Ви можете перевпорядкувати кнопки згідно до ваших уподобань. Наприклад, якщо ви шульга ви можете пересунути кнопки у ліву частину смужки, замість правої.

Ефекти стільниці

Використання ефектів стільниці KDE

Ефектами стільниці керує KWin. Докладніше про ефекти стільниці можна дізнатися зі сторінки KWin.

Проблеми зі звуком