digiKam

From KDE UserBase Wiki
This page is a translated version of the page Digikam and the translation is 100% complete.

Template:GrafBreadCrumbs/uk

Програма для перегляду, керування, редагування, впорядкування, роботи з мітками та оприлюднення фотографій.

У digiKam передбачено підтримку імпортування фотографій з фотоапаратів, створення альбомів, додавання міток щодо дат, тем та інших властивостей, а також чудові можливості з пошуку. Докладніше про це та про підтримку форматів зображень можна дізнатися з підручника з програми.

Можливості

Керування фотографіями

У digiKam передбачено широкі можливості для керування вашими фотографіями. Ви можете переглядати фотографії у хронологічному порядку або категоризувати їх за різними альбомами. Також передбачено можливість упорядковувати фотографії за місцем, де їх було зроблено.

Крім того, у digiKam передбачено декілька варіантів пошуку: ви можете виконувати пошук за простим ключовим словом і розширений пошук на основі метаданих або навіть нечіткий пошук, намалювавши приблизний взірець, за яким digiKam спробує знайти відповідні фотографії. Крім того, digiKam може шукати дублікати фотографій у вашій бібліотеці.

Також digiKam може показувати дані Exif щодо вашої фотографії.

Перегляд даних Exif

Редактор зображень

Інтерфейс роботи з фотоапаратами

Стіл з підсвічуванням

ShowFoto

Якщо інтерфейс digiKam видається вам занадто складним, ви можете скористатися тими самими інструментами за допомогою ShowFoto, програми з простішим інтерфейсом.

На сторінці підтримки проекту можна знайти посилання на сторінку відповідей на часті питання і подробиці щодо підписки на список листування користувачів програми.

Крім того, у підручнику є розділ щодо DAM (Digital Asset Management або керування цифровими даними), який допоможе вам надійно зберегти ваші знімки.

У блозі сучасна обробка фотографій за допомогою вільного програмного забезпечення rm42 висвітлює подробиці розробки програми з часу версії для KDE 3 і наводить корисні поради.

На цьому сайті зберігається збірка підручників, яка постійно розширюється. За допомогою цієї збірки ви зможете краще зрозуміти прийоми роботи digiKam. На сторінці підручників з digiKam наведено список цих підручників з короткими коментарями щодо їхнього вмісту.


Tip

Натисніть пункт категорії Фотографія/uk у нижній частині цієї сторінки, щоб переглянути список всіх сторінок UserBase, присвячених digiKam і Showfoto.


Корисні підказки щодо digiKam

Створено на основі допису у блозі Дмітрія Попова (Dmitri Popov), 26 вересня 2011 року

  1. Щоб швидко змінити розмір мініатюр на панелі альбому, натисніть і утримуйте клавішу Ctrl, а потім скористайтеся гортанням коліщатка миші для збільшення або зменшення зображень.
  2. Якщо увімкнено можливість недеструктивне редагування та керування версіями, digiKam автоматично приховає початкові версії і показуватиме лише змінені версії фотографій. Наприклад, якщо вами було оброблено файл NEF зі збереженням результату у форматі JPEG, digiKam приховає початковий файл негатива і покаже лише фотографію у форматі JPEG. Щоб вимкнути цю можливість, скористайтеся пунктом меню Параметри -> Налаштувати digiKam -> Редагування зображень. Переконайтеся, що позначено пункт Завжди показувати початкові зображення у розділі На основній панелі. Щоб перегляд не було захаращено, ви можете згрупувати початкову версію зі зміненими. Позначте фотографії, які слід згрупувати, клацніть правою кнопкою миші на одній з позначених фотографій і скористайтеся пунктом Групувати -> Згрупувати позначені тут.
  3. Смітник досяг максимального об’єму! Спорожніть смітник вручну.
    Якщо ви бачите це повідомлення про помилку, а спорожнення теки смітника не призводить до бажаних наслідків, проблему може вирішити така команда:
    rm ~/.local/share/Trash/metadata
  4. Потрібно швидко знайти всі фотографії без міток? У digiKam розгорніть ліву панель Пошук і натисніть кнопку Складний пошук. У вікні Складний пошук позначте пункт Не має мітки і натисніть кнопку Гаразд, щоб наказати програмі розпочати пошук.
  5. Окрім звичайного показу на панелі мініатюр, у digiKam передбачено можливість показу ваших фотографій на глобусі. Скористайтеся пунктом меню Перегляд -> Карта і ви побачите всі фотографії з поточного альбому на просторовому глобусі. Ви можете скористатися перетягуванням глобуса мишею для обертання карти та коліщатком миші для зміни масштабу. Звичайно ж, на карті буде показано лише фотографії зі встановленими мітками позиціювання.
Авторські права на зображення належать Дмітрію Попову (Dmitri Popov).

Отримання пакунків

digiKam можна користуватися у Linux, Windows та MacOS. У Linux ви можете встановити digiKam зі сховища пакунків вашого дистрибутива або за допомогою AppImage digiKam.

У Windows і MacOS ви можете отримати бінарний пакунок digiKam зі сторінки отримання пакунків digiKam.

Крім того, на сторінці отримання пакунків digiKam наведено посилання на пакунки із тестовими версіями та на початковий код програми.

Настанови

Маємо доволі багато підручників з користування digiKam. Ці підручники написано Дмітрієм Поповим та Мохамедом Маліком у блогах щодо використання digiKam. Автори люб'язно надали нам дозвіл відтворити ці підручники тут.

Додаткові відомості