Konqueror

From KDE UserBase Wiki
This page is a translated version of the page Konqueror and the translation is 100% complete.
Програма для керування файлами та перегляду інтернету з багатьма можливостями.

Загальні можливості

Багатьма з можливостей Konqueror можна скористатися безвідносно до того, що ви переглядаєте. Прикладом таких можливостей є використання декількох вкладок, бічної панелі, блоків у вікні і закладок. Це робить програму не лише потужним переглядачем інтернету, але і потужною програмою загального призначення.

Можливості

  • Потужний і гнучкий у налаштуванні інструмент керування файлами
  • Рушій переглядача, KHTML, що відповідає сучасним стандартам
  • Вбудований переглядач файлів на основі KParts
  • Поділ поля перегляду на панелі і вкладки
  • Бічні панелі і додатки, що забезпечують нові функціональні можливості
  • Інтеграція з іншими програмами KDE, зокрема інструментом керування завантаженням KGet і програмою для читання подач Akregator
  • Керування віддаленими та штучними файловими системами за допомогою KIO

Вкладки

Використання вкладок у Konqueror подібне до використання вкладок у багатьох інших програмах KDE. Створити нову вкладку можна за допомогою меню Файл. Керувати вкладками можна за допомогою контекстного меню вкладки, що відкривається клацанням правою кнопкою миші на заголовку вкладки. Крім того, ви можете пересувати вкладки: натисніть середню кнопку миші і перетягніть заголовок вкладки у потрібне вам місце.

Закладки

За допомогою закладок можна зберігати адреси сторінок, які згодом можна відкрити у Konqueror або зовнішній програмі, наприклад, Krunner.

Щоб зберегти запис веб-сторінки у закладках, відкрийте цю сторінку і скористайтеся пунктом меню Закладки -> Додати закладку (типове скорочення — Ctrl+B). У списку меню Закладки з’явиться пункт нової закладки.

Якщо вам потрібно перейменувати закладку або впорядкувати закладки за теками, скористайтеся пунктом меню Закладки -> Редагувати закладки....

Сеанси

Сеанси — це збережені стани Konqueror. Ви можете зберегти сеанс Konqueror з певними відкритим сторінками (у вкладках або вікнах), а згодом відкрити його зі списку сеансів, щоб переглянути ті самі сторінки, відкриті у тому самому порядку, що і на час збереження сеансу.

Щоб зберегти сеанс, відкрийте лише потрібні вам сторінки і скористайтеся пунктом меню Файл -> Сеанси -> Зберегти як.... Виберіть назву сеансу. Після цього пункт вашого сеансу з’явиться у списку меню Файл -> Сеанси. Керувати записами сеансів можна за допомогою пункту Файл -> Сеанси -> Керування....

Блоки

За допомогою блоків ви зможете переглядати вміст декількох сторінок, документів або веб-сайтів у єдиному вікні на одній вкладці: достатньо лише розділити її на окремі області. Блоками можна скористатися для одночасного перегляду декількох веб-сторінок, копіювання файлів з однієї адреси на іншу (з однієї теки у іншу або з віддаленої адреси, зокрема сайта FTP або теки спільного використання у мережі), перегляду і порівняння двох документів, а також для виконання інших завдань. Щоб перевести програму у режим показу блоків відкрийте меню Вікно або наведіть вказівник миші на смужку стану, розташовану у нижній частині вікна, і клацніть правою кнопкою миші. У меню оберіть пункт Розділений перегляд: лівий/правий або Розділений перегляд: вгорі/внизу. Крім того, ви можете створювати блоки за допомогою клавіатурних скорочень, показаних у меню Вікно для кожної з відповідних дій. Керувати блоками можна за допомогою контекстних меню у звичайному режимі.

Блоки у Konqueror

Konqueror — переглядач інтернету

Переглядач інтернету Konqueror

Konqueror є типовим переглядачем інтернету у KDE. Програма використовує швидкі і відповідні до стандартів рушії показу HTML і JavaScript, KHTML і KJS, відповідно, які компанія Apple обрала для розробки популярного рушія Webkit через швидкість та сумісність зі стандартами. Крім того, програма підтримує роботу з різноманітними сумісними з Firefox додатками, Java, декількома форматами зображень, з’єднаннями Secure Socket Layer (SSL) тощо. Щоб переглянути список всіх стандартів, які підтримуються Konqueror, відкрийте сторінку з адресою «about:konqueror/specs» у вікні Konqueror.

KHTML і Webkit

Оскільки до набору інструментів Qt 4.5 компанією Nokia було портовано Webkit, розробниками широко обговорювалася заміна у Konqueror KHTML на Webkit. Але, оскільки розробка KHTML все ще триває, а сам рушій потрібен для роботи основних бібліотек KDE, з подібною заміною на Webkit у Konqueror та всіх програмах, які використовують перегляд файлів HTML, було вирішено зачекати. Розробка KPart Webkit ведеться у межах проекту «webkitkde», але реалізація проекту все ще є неповною, отже ми не рекомендуємо поки що користуватися відповідним рушієм. Крім того, версія Webkit у Qt є дещо застарілою, і хоча на основі Webkit Qt ведеться розробка декількох переглядачів (наприклад, arora і rekonq), жоден з них ще не можна рекомендувати до щоденного використання.

Konqueror — інструмент керування файлами

Для керування файлами Konqueror використовує KPart Dolphin, тобто програма може виконувати всі дії, які може виконувати Dolphin. Зокрема ви можете налаштувати відповідну поведінку програми за допомогою меню Параметри: пункт Налаштувати Konqueror... -> Керування файлами. Внесені за допомогою цього діалогового вікна зміни позначаться на Dolphin, і навпаки. Докладніше про можливості керування файлами у Konqueror можна дізнатися зі сторінки, присвяченої Dolphin.

Переглядач файлів Konqueror

Крім того, Konqueror є універсальним інструментом перегляду, оскільки у програмі передбачено можливість вбудовування інструментів відтворення файлів мультимедійних даних.

Настанови

Використання жестів мишею

Як зробити Konqueror типовим інструментом керування файлами?

Починаючи з KDE 4.2, ви можете змінити типовий інструмент керування файлами за допомогою пункту Системних параметрів «Типові програми».

Режим використання WebKit у Konqueror

Починаючи з версії KDE 4.3, Konqueror може використовувати рушій Webkit для показу веб-сторінок за допомогою технології KParts. Скористайтеся пунктом меню Параметри -> Налаштувати Konqueror -> Керування файлами -> Прив’язка файлів, знайдіть тип html, перейдіть на вкладку Вмонтовані і пересуньте пункт Webkit(kwebkitpart) на верхній рядок.

Користування веб-інтерфейсом GMail у Konqueror

На цій сторінці форуму ви знайдете обговорення способів покращення роботи GMail у Konqueror.

Настанови і підказки

Пошук сторінки Вікіпедії

Хочете миттєво знаходити слова у Вікіпедії? Уявіть, що ваш колега написав вам щось про ISCSI. Не знаєте що це таке? Нічого, просто введіть

wp:ISCSI

у рядок адреси konqueror і натисніть клавішу Enter. Ви побачите перед собою сторінку Вікіпедії (wp) зі статтею щодо iscsi.

Форматування сторінки довідки (man) для полегшення читання

Введіть у рядок адреси

man:rsync

, щоб отримати повну інформацію щодо користування rsync у формі, приємній для очей та придатній до друку.

Інші можливості Konqueror

З іншими веб-скороченнями можна ознайомитися на сторінці меню Параметри -> Налаштувати Konqueror -> Навігація інтернетом -> Веб-скорочення.

Ви також можете зробити це самі. Докладніше про це на сторінці вебскорочень.

Ключові слова

Керування файлами, Перегляд файлів, переглядач інтернету, Інтернет, переглядач файлів, вбудований перегляд, KPart, KIO.