Amarok/uk: Difference between revisions

From KDE UserBase Wiki
(Created page with '===Налаштування панелі списку відтворення===')
(Created page with '{|class="vertical-centered" |thumb|300px||У програмі передбачено надзвичайні можливості з налаш...')
Line 137: Line 137:


{|class="vertical-centered"
{|class="vertical-centered"
|[[Image:Amarok2.1pleditor.png|thumb|300px]]||The currently loaded play list is highly configurable and can show information about the songs in any form you like. If you are used to the <menuchoice>Spreadsheet View</menuchoice> found in Amarok&nbsp;1.x series and other music players, you can have that, too!  The <menuchoice>Playlist View</menuchoice> also allows you to save or export the current playlist.
|[[Image:Amarok2.1pleditor_uk.png|thumb|300px]]||У програмі передбачено надзвичайні можливості з налаштування завантаженого списку відтворення, у цьому списку може бути показано будь-які відомості щодо композицій у будь-якій формі. Якщо вам подобається вигляд <menuchoice>електронної таблиці</menuchoice>, з яким ви звикли працювати у
Amarok&nbsp;1.x та інших програвачах музики, ви можете увімкнути саме цей вигляд! Крім того, за допомогою панелі перегляду ви можете зберегти або експортувати поточний список відтворення.
|}
|}



Revision as of 06:46, 26 August 2010

Template:I18n/Language Navigation Bar

Amarok — програма для керування музичними збірками, створена спільнотою KDE.

 Див. примітку

Amarok — це вільний, гнучкий і потужний програвач музичних композицій для Linux. У програмі передбачено можливості з керування збіркою, автоматичного отримання відомостей щодо композицій та зображень обкладинок дисків, програма повністю сумісна з інтернет-службами, зокрема Jamendo, Last.fm, Magnatune, Librivox тощо. Крім того, програма дуже гнучка у налаштуванні, отже користувачам буде дуже просто змінити вигляд вікна та розташування у ньому панелей. Поточною стабільною версією є 2.3.

Якщо ви не є досвідченим користувачем Amarok, вам варто ознайомитися з Довідником початкового рівня з Amarok.

Tip Click on an image to view the enlargement

Інтерфейс

Типово, у Amarok використовується інтерфейс з трьома панелями.

Ліва панель

Ліву панель поділено на сторінки. Цю панель можна згортати. Першу сторінку

призначено для показу локальної збірки файлів. На цій сторінці ви зможете знайти і пункти з’єднаних з комп’ютером носіїв даних. Окрему сторінку призначено для служб Інтернету, музику з яких ви слухаєте. На цій сторінці ви зможете знайти списки радіостанцій і трансляцій. За її допомогою можна наказати програмі відтворити звукові дані або оформити передплату на службу. Тут ви зможете працювати з вашим обліковим записом на last.fm, придбати музику у мережевому магазині, наприклад, Magnatune, і звантажити композиції незалежних музикантів з Jamendo тощо. За допомогою сторінки Списки відтворення ви зможете створити списки і керувати динамічними або традиційними списками композицій і трансляцій. Нарешті, на сторінці Файли ви знайдете вбудований переглядач файлів.

Центральна панель (Панель контексту)

За допомогою цієї панелі програма показуватиме вам інформацію. На панелі

міститимуться аплети, які динамічно змінюватимуться і показуватимуть відомості щодо поточної композиції. Тут ви зможете побачити оцінку, рахунок та кількість відтворень поточної композиції, перелік інших композицій виконавця у вашій збірці, слова пісні, сторінку Вікіпедії, присвячену виконавцеві та інші дані. Додавати, вилучати або впорядковувати аплети можна за допомогою панелі аплетів, розташованої у нижній частині цієї панелі.

Права панель (Панель списку відтворення)

У Amarok передбачено найгнучкіший з усіх відомих списків відтворення.

У інших програвачах ви знайдете типову таблицю композицій, можливо, ще декілька фіксованих різновидів списку відтворення. Amarok надасть вам всі можливості для зміни параметрів списку відтворення відповідно до ваших потреб. Для початку у програмі передбачено три приклади компонування списку, якими ви можете скористатися під час створення власного компонування.

Можливості

Відтворення музики

У Amarok передбачено підтримку відтворення музичних файлів у найпопулярніших форматах. Вміст переліку цих форматів залежить від кодеків та серверів відтворення звуку, встановлених у вашій системі. Крім того, у програмі передбачено підтримку традиційних списків відтворення: ви можете створювати, зберігати і завантажувати будь-який з потрібних вам списків відтворення.

Підтримка пристроїв

У поточній версії програми у разі встановлення відповідних пакунків буде

увімкнено базову підтримку пристроїв iPod, MTP і UMS. У наступних випусках програми цю підтримку буде покращено, крім того, буде розширено перелік підтримуваних програмою пристроїв.

За допомогою кнопки Увімкнути/Вимкнути режим уніфікованого перегляду, розташованої над панеллю збірки, ви зможете об’єднувати збірки. Після об’єднання списків композицій з вашої локальної збірки, звукових компакт-дисків, mp3-програвачів тощо пункти композицій буде показано у одній спільній збірці.

Налаштування панелі контексту

Центральна частина AmarokПанель контексту — здатна автоматично отримувати контекстні відомості щодо поточної композиції (зокрема зображення з обкладинки альбомів, слова та відомості з Вікіпедії) з інтернету і показувати їх. Цієї можливості ви не знайдете у інших програмах, лише у Amarok.

Додаткові інтернет-служби

Amarok відкриває перед вами ворота до якнайширшого використання можливостей інтернету.
  • У програмі передбачено інтерфейси до різноманітних служб, зокрема музичних

серверів Ampache та скриньок mp3tunes. За допомогою програми ви зможете послухати музику з власної збірки будь-де.

  • Безпосередньо за допомогою інтерфейсу програми ви можете прослухати зразки творів з Magnatune, а потім придбати відповідні твори.
  • Використовуючи службу Jamendo, ви зможете слухати і звантажувати музику незалежних виконавців, яких ви можете підтримати вашими внесками.
  • За допомогою вбудованого додатка last.fm ви зможете підбирати композиції, використовувати можливості last.fm, зокрема статистичні, списки популярності, та слухати потоки даних мережевої радіостанції, створеної відповідно до ваших музичних смаків. І все це не полишаючи Amarok.

Це лише початок: ви можете додати інші служби інтернету за допомогою Керування скриптами.

Керування скриптами

Скрипти — це додатки, за допомогою яких ви можете розширити функціональні можливості Amarok у декілька способів. За допомогою Керування скриптами ви можете керувати цими скриптами: встановлювати і вилучати, вмикати і вимикати скрипти, які вже встановлено.

Крім того, ви можете скористатися можливістю Звантажити скрипти для звантаження скриптів, створених іншими користувачами.

Керування обкладинками

Ви можете здійснювати навігацію вашою збіркою музичних творів за допомогою чудового інструменту керування обкладинками, на панелі якого буде показано всі звантажені вами обкладинки альбомів.

Оцінювання творів

Позначити улюблені пісні можна за допомогою визначення їх оцінок. У Amarok передбачено можливість визначення дробових оцінок з точністю до ½⋅✩. Крім того, Amarok може обчислювати рахунок (щось на зразок автоматично визначеної оцінки) залежно від того, наскільки часто відтворювалася композиція, та того, чи не переривали ви її відтворення.

Контекстне скидання

У програмі передбачено інноваційний спосіб визначення дій над композицією

(тих дій, доступ до яких можна отримати за допомогою контекстного меню, тобто клацання правою кнопкою миші): ви можете просто скинути пункт композиції на відповідний пункт дії. Перетягніть пункт композиції і ви побачити відповідні пункти дій на панелі контексту!

Налаштування панелі списку відтворення

У програмі передбачено надзвичайні можливості з налаштування завантаженого списку відтворення, у цьому списку може бути показано будь-які відомості щодо композицій у будь-якій формі. Якщо вам подобається вигляд електронної таблиці, з яким ви звикли працювати у

Amarok 1.x та інших програвачах музики, ви можете увімкнути саме цей вигляд! Крім того, за допомогою панелі перегляду ви можете зберегти або експортувати поточний список відтворення.

Dynamic Playlists

Amarok allows you to create weighted random play lists that adhere to various criteria exactly (Proportional bias') or approximately (Fuzzy bias). For example, you can create a play list that will be randomly populated by songs that are rated more than 3 stars and are approximately from around the year 1967!

Replay Gain Support

Amarok supports replay gain tag information embedded in files and automatically adjusts the overall volume of the song to a common level.

Rediscover your music!

Hints, Tips and FAQs

If you find that most of your music is recognized by Amarok, but some folders are not properly picked up, open a console and type

touch folder

where folder is the path to the folder that has the problem. Then select Settings -> Configure Amarok in Amarok main window menu, and open Collection -> Rescan Collection page. Your folder should be visible again now.

More Information



Support for this application can be found from the project's home page