Amarok

This page is a translated version of the page Amarok and the translation is 100% complete.
Other languages:
Bahasa Indonesia • ‎Deutsch • ‎English • ‎Nederlands • ‎català • ‎dansk • ‎español • ‎français • ‎galego • ‎italiano • ‎magyar • ‎polski • ‎português do Brasil • ‎čeština • ‎русский • ‎українська • ‎中文(中国大陆)‎ • ‎日本語


Домівка » Програми » Звук і відео » Amarok

300px Amarok — програма для керування музичними збірками, створена спільнотою KDE.

Amarok — це вільний, гнучкий і потужний програвач музичних композицій для Linux. У програмі передбачено можливості з керування збіркою, автоматичного отримання відомостей щодо композицій та зображень обкладинок дисків, програма повністю сумісна з інтернет-службами, зокрема Jamendo, Last.fm, Magnatune і Librivox. Крім того, програма дуже гнучка у налаштуванні, отже користувачам буде дуже просто змінити вигляд вікна та розташування у ньому панелей. Поточною стабільною версією є 2.9, яку було випущено 7 березня 2018 року.

Якщо ви не є досвідченим користувачем Amarok, вам варто ознайомитися з Довідником початкового рівня з Amarok або ознайомтеся з повним Підручником з Amarok.

Підказка
Наведіть вказівник миші на зображення і клацніть лівою кнопкою, щоб збільшити його


Інтерфейс

Amarok 2.8 uk.png


Типово, у Amarok використовується інтерфейс з трьома панелями.


Ліва панель (Джерела даних)

Amarok MediaSourcesPaneDefault.png
Панель джерел даних, розташована у ліворуч, є інструментом доступу до вашої локальної збірки та інших служб. Цю панель можна згортати. Першу сторінку призначено для показу локальної збірки файлів та з’єднаних з комп’ютером носіїв даних, зокрема mp3-програвачів та компакт-дисків. Окрему сторінку призначено для служб Інтернету, музику з яких ви слухаєте. На цій сторінці ви зможете знайти списки радіостанцій і трансляцій. За її допомогою можна наказати програмі відтворити звукові дані або оформити передплату на службу.

Тут ви зможете працювати з вашим обліковим записом на last.fm, придбати музику у мережевому магазині, наприклад, Magnatune, і звантажити композиції незалежних музикантів з Jamendo тощо. За допомогою сторінки Списки відтворення ви зможете створювати і змінювати Динамічні списки відтворення, отримувати доступ до Збережених списків відтворення, а також створювати автоматичні списки відтворення. На сторінці Файли ви знайдете вбудований переглядач файлів. Сторінку Радіотрансляції призначено для доступ до радіотрансляцій, на які ви оформили підписку.

Центральна панель (Панель контексту)

thumb|200px|left За допомогою цієї панелі програма показуватиме вам інформацію. На панелі міститимуться аплети, які динамічно змінюватимуться і показуватимуть відомості щодо поточної композиції. Тут ви зможете побачити і змінити оцінку поточної композиції або останньої відтвореної композиції, якщо відтворення на відбувається, рахунок та кількість відтворень поточної композиції, перелік інших композицій виконавця у вашій збірці, слова пісні, сторінку Вікіпедії, присвячену виконавцеві та інші дані. Додавати, вилучати або впорядковувати аплети можна за допомогою панелі аплетів, розташованої у нижній частині цієї панелі.

Права панель (Панель списку відтворення)

thumb|200px|left У Amarok передбачено найгнучкіший з усіх відомих списків відтворення. Amarok надасть вам всі можливості для зміни параметрів списку відтворення відповідно до ваших потреб. Для початку у програмі передбачено три приклади компонування списку, якими ви можете скористатися під час створення власного компонування. Ви можете створювати списки відтворення у динамічному режимі з різноманітними умовами або скористатися інструментом автоматичного створення списків, перемішувати композиції у списку, наказати програмі відтворювати їх у випадковому порядку або повторювати, додавати композиції до списку і зберігати списки відтворення для подальшого використання.

Можливості

Відтворення музики

thumb|300px У Amarok передбачено підтримку відтворення музичних файлів у найпопулярніших форматах. Вміст переліку цих форматів залежить від кодеків та серверів відтворення звуку Phonon, встановлених у вашій системі. Крім того, у програмі передбачено підтримку традиційних списків відтворення: ви можете створювати, зберігати і завантажувати будь-який з потрібних вам списків відтворення.

Підтримка пристроїв

thumb|200px У Amarok передбачено підтримку багатьох мультимедійних пристроїв, зокрема iPod, пристроїв MTP і UMS.

За допомогою кнопки Об’єднаний перегляд, розташованої над панеллю збірки, ви зможете об’єднувати збірки. Після об’єднання списків композицій з вашої локальної збірки, звукових компакт-дисків, mp3-програвачів тощо пункти композицій буде показано у одній спільній збірці.

Налаштування панелі контексту

thumb|200px Центральна частина AmarokПанель контексту — здатна автоматично отримувати контекстні відомості щодо поточної композиції (зокрема зображення з обкладинки альбомів, слова та відомості з Вікіпедії) з інтернету і показувати їх. Цієї можливості ви не знайдете у інших програмах, лише у Amarok.

Додаткові інтернет-служби

thumb|200px Amarok відкриває перед вами ворота до якнайширшого використання можливостей інтернету.
  • У програмі передбачено інтерфейси до різноманітних служб, зокрема музичних серверів Ampache та скриньок mp3tunes. За допомогою програми ви зможете послухати музику з власної збірки будь-де.
  • Безпосередньо за допомогою інтерфейсу програми ви можете прослухати зразки творів з Magnatune, а потім придбати відповідні твори.
  • Використовуючи службу Jamendo, ви зможете слухати і звантажувати музику незалежних виконавців, яких ви можете підтримати вашими внесками.
  • За допомогою вбудованого додатка last.fm ви зможете підбирати композиції, використовувати можливості last.fm, зокрема статистичні, списки популярності, та слухати (якщо у вас є підписка) потоки даних мережевої радіостанції, створеної відповідно до ваших музичних смаків. І все це не полишаючи Amarok.
* У певних країнах ви можете отримати доступ до музичної крамниці MP3 Amazon.

Це лише початок: ви можете додати інші служби інтернету за допомогою Керування скриптами.

Інформація
За допомогою керування скриптами можна отримати доступ до багатьох скриптів. Скористайтеся пунктом меню Параметри -> Налаштувати Amarok... -> Скрипти -> Керування скриптами, щоб переглянути список доступних скриптів. Звузити список можна за допомогою поля для фільтрування. Якщо ви знайдете якийсь потрібний вам скрипт, просто натисніть кнопку Встановити, розташовану поряд з відповідним пунктом.


Керування скриптами

thumb|200px Скрипти — це додатки, за допомогою яких ви можете розширити функціональні можливості Amarok у декілька способів. Щоб відкрити вікно встановлювача додатків Amarok, скористайтеся пунктом меню Параметри -> Налаштувати Amarok -> Скрипти.

Керування обкладинками

thumb|200px Ви можете здійснювати навігацію вашою збіркою музичних творів за допомогою чудового інструменту керування обкладинками, на панелі якого буде показано всі звантажені вами обкладинки альбомів, звантажити зображення обкладинок з різних джерел або надати Amarok змогу звантажувати зображення обкладинок з інтернету.

Оцінювання творів

thumb|200px Позначити улюблені пісні можна за допомогою визначення їх оцінок. У Amarok передбачено можливість визначення дробових оцінок з точністю до ½⋅✩. Крім того, Amarok може обчислювати рахунок (щось на зразок автоматично визначеної оцінки) залежно від того, наскільки часто відтворювалася композиція, та того, чи не переривали ви її відтворення.

Контекстне скидання

thumb|200px У програмі передбачено інноваційний спосіб визначення дій над композицією (тих дій, доступ до яких можна отримати за допомогою контекстного меню, тобто клацання правою кнопкою миші): ви можете просто скинути пункт композиції на відповідний пункт дії. Перетягніть пункт композиції і ви побачити відповідні пункти дій на панелі контексту!

Налаштування панелі списку відтворення

thumb|200px У програмі передбачено надзвичайні можливості з налаштування завантаженого списку відтворення, у цьому списку може бути показано будь-які відомості щодо композицій у будь-якій формі. Якщо вам подобається вигляд електронної таблиці, з яким ви звикли працювати у Amarok 1.x та інших програвачах музики, ви можете увімкнути саме цей вигляд! Крім того, за допомогою панелі перегляду ви можете зберегти або експортувати поточний список відтворення.

Динамічні списки композицій

thumb|200px|left За допомогою Amarok ви можете створити випадкові списки відтворення з ваговими частинами певних різновидів композицій, що відповідають певним критеріям точно (Пропорційне зміщення) або приблизно (Нечітке зміщення). Ви, наприклад, можете створити список відтворення з випадковими композиціями з оцінкою, що перевищує 3, так, щоб ці композиції було записано приблизно у 1967 році!

Підтримка вирівнювання гучності

У Amarok передбачено можливості вбудовування даних щодо вирівнювання гучності до міток файла та автоматичного коригування загальної гучності композиції до типового рівня.

Відкрийте свою музику знову!

Якщо виникли якісь проблеми

  • Крім того, ви можете скористатися підтримкою на каналі #amarok мережі irc.freenode.net. Будь ласка, задайте ваше питання і зачекайте на відповідь. Також у спільноти є локалізовані канали: #amarok.de для питань німецькою та #amarok.fr для питань французькою, а також #amarok.es для питань іспанською.

Додаткові відомості


16pxПодробиці щодо цієї програми можна знайти на домашній сторінці відповідного проекту


This page was last edited on 7 September 2020, at 09:01. Content is available under Creative Commons License SA 4.0 unless otherwise noted.