Amarok

From KDE UserBase Wiki
This page is a translated version of the page Amarok and the translation is 100% complete.


Домівка » Програми » Звук і відео » Amarok

Amarok — програма для керування музичними збірками, створена спільнотою KDE.

Amarok — це вільний, гнучкий і потужний програвач музичних композицій для Linux. У програмі передбачено можливості з керування збіркою, автоматичного отримання відомостей щодо композицій та зображень обкладинок дисків, програма повністю сумісна з інтернет-службами, зокрема Jamendo, Last.fm, Magnatune і Librivox. Крім того, програма дуже гнучка у налаштуванні, отже користувачам буде дуже просто змінити вигляд вікна та розташування у ньому панелей. Поточною стабільною версією є 2.9, яку було випущено 7 березня 2018 року.

Якщо ви не є досвідченим користувачем Amarok, вам варто ознайомитися з Довідником початкового рівня з Amarok або ознайомтеся з повним Підручником з Amarok.

Підказка

Наведіть вказівник миші на зображення і клацніть лівою кнопкою, щоб збільшити його


Інтерфейс


Типово, у Amarok використовується інтерфейс з трьома панелями.


Ліва панель (Джерела даних)

Панель джерел даних, розташована у ліворуч, є інструментом доступу до вашої локальної збірки та інших служб. Цю панель можна згортати. Першу сторінку призначено для показу локальної збірки файлів та з’єднаних з комп’ютером носіїв даних, зокрема mp3-програвачів та компакт-дисків. Окрему сторінку призначено для служб Інтернету, музику з яких ви слухаєте. На цій сторінці ви зможете знайти списки радіостанцій і трансляцій. За її допомогою можна наказати програмі відтворити звукові дані або оформити передплату на службу.

Тут ви зможете працювати з вашим обліковим записом на last.fm, придбати музику у мережевому магазині, наприклад, Magnatune, і звантажити композиції незалежних музикантів з Jamendo тощо. За допомогою сторінки Списки відтворення ви зможете створювати і змінювати Динамічні списки відтворення, отримувати доступ до Збережених списків відтворення, а також створювати автоматичні списки відтворення. На сторінці Файли ви знайдете вбудований переглядач файлів. Сторінку Радіотрансляції призначено для доступ до радіотрансляцій, на які ви оформили підписку.

Центральна панель (Панель контексту)

За допомогою цієї панелі програма показуватиме вам інформацію. На панелі міститимуться аплети, які динамічно змінюватимуться і показуватимуть відомості щодо поточної композиції. Тут ви зможете побачити і змінити оцінку поточної композиції або останньої відтвореної композиції, якщо відтворення на відбувається, рахунок та кількість відтворень поточної композиції, перелік інших композицій виконавця у вашій збірці, слова пісні, сторінку Вікіпедії, присвячену виконавцеві та інші дані. Додавати, вилучати або впорядковувати аплети можна за допомогою панелі аплетів, розташованої у нижній частині цієї панелі.

Права панель (Панель списку відтворення)

У Amarok передбачено найгнучкіший з усіх відомих списків відтворення. Amarok надасть вам всі можливості для зміни параметрів списку відтворення відповідно до ваших потреб. Для початку у програмі передбачено три приклади компонування списку, якими ви можете скористатися під час створення власного компонування. Ви можете створювати списки відтворення у динамічному режимі з різноманітними умовами або скористатися інструментом автоматичного створення списків, перемішувати композиції у списку, наказати програмі відтворювати їх у випадковому порядку або повторювати, додавати композиції до списку і зберігати списки відтворення для подальшого використання.

Можливості

Відтворення музики

У Amarok передбачено підтримку відтворення музичних файлів у найпопулярніших форматах. Вміст переліку цих форматів залежить від кодеків та серверів відтворення звуку Phonon, встановлених у вашій системі. Крім того, у програмі передбачено підтримку традиційних списків відтворення: ви можете створювати, зберігати і завантажувати будь-який з потрібних вам списків відтворення.

Підтримка пристроїв

У Amarok передбачено підтримку багатьох мультимедійних пристроїв, зокрема iPod, пристроїв MTP і UMS.

За допомогою кнопки Об’єднаний перегляд, розташованої над панеллю збірки, ви зможете об’єднувати збірки. Після об’єднання списків композицій з вашої локальної збірки, звукових компакт-дисків, mp3-програвачів тощо пункти композицій буде показано у одній спільній збірці.

Налаштування панелі контексту

Центральна частина AmarokПанель контексту — здатна автоматично отримувати контекстні відомості щодо поточної композиції (зокрема зображення з обкладинки альбомів, слова та відомості з Вікіпедії) з інтернету і показувати їх. Цієї можливості ви не знайдете у інших програмах, лише у Amarok.

Додаткові інтернет-служби

Amarok відкриває перед вами ворота до якнайширшого використання можливостей інтернету.
  • У програмі передбачено інтерфейси до різноманітних служб, зокрема музичних серверів Ampache та скриньок mp3tunes. За допомогою програми ви зможете послухати музику з власної збірки будь-де.
  • Безпосередньо за допомогою інтерфейсу програми ви можете прослухати зразки творів з Magnatune, а потім придбати відповідні твори.
  • Використовуючи службу Jamendo, ви зможете слухати і звантажувати музику незалежних виконавців, яких ви можете підтримати вашими внесками.
  • За допомогою вбудованого додатка last.fm ви зможете підбирати композиції, використовувати можливості last.fm, зокрема статистичні, списки популярності, та слухати (якщо у вас є підписка) потоки даних мережевої радіостанції, створеної відповідно до ваших музичних смаків. І все це не полишаючи Amarok.
* У певних країнах ви можете отримати доступ до музичної крамниці MP3 Amazon.

Це лише початок: ви можете додати інші служби інтернету за допомогою Керування скриптами.

Інформація

За допомогою керування скриптами можна отримати доступ до багатьох скриптів. Скористайтеся пунктом меню Параметри -> Налаштувати Amarok... -> Скрипти -> Керування скриптами, щоб переглянути список доступних скриптів. Звузити список можна за допомогою поля для фільтрування. Якщо ви знайдете якийсь потрібний вам скрипт, просто натисніть кнопку Встановити, розташовану поряд з відповідним пунктом.


Керування скриптами

Скрипти — це додатки, за допомогою яких ви можете розширити функціональні можливості Amarok у декілька способів. Щоб відкрити вікно встановлювача додатків Amarok, скористайтеся пунктом меню Параметри -> Налаштувати Amarok -> Скрипти.

Керування обкладинками

Ви можете здійснювати навігацію вашою збіркою музичних творів за допомогою чудового інструменту керування обкладинками, на панелі якого буде показано всі звантажені вами обкладинки альбомів, звантажити зображення обкладинок з різних джерел або надати Amarok змогу звантажувати зображення обкладинок з інтернету.

Оцінювання творів

Позначити улюблені пісні можна за допомогою визначення їх оцінок. У Amarok передбачено можливість визначення дробових оцінок з точністю до ½⋅✩. Крім того, Amarok може обчислювати рахунок (щось на зразок автоматично визначеної оцінки) залежно від того, наскільки часто відтворювалася композиція, та того, чи не переривали ви її відтворення.

Контекстне скидання

У програмі передбачено інноваційний спосіб визначення дій над композицією (тих дій, доступ до яких можна отримати за допомогою контекстного меню, тобто клацання правою кнопкою миші): ви можете просто скинути пункт композиції на відповідний пункт дії. Перетягніть пункт композиції і ви побачити відповідні пункти дій на панелі контексту!

Налаштування панелі списку відтворення

У програмі передбачено надзвичайні можливості з налаштування завантаженого списку відтворення, у цьому списку може бути показано будь-які відомості щодо композицій у будь-якій формі. Якщо вам подобається вигляд електронної таблиці, з яким ви звикли працювати у Amarok 1.x та інших програвачах музики, ви можете увімкнути саме цей вигляд! Крім того, за допомогою панелі перегляду ви можете зберегти або експортувати поточний список відтворення.

Динамічні списки композицій

За допомогою Amarok ви можете створити випадкові списки відтворення з ваговими частинами певних різновидів композицій, що відповідають певним критеріям точно (Пропорційне зміщення) або приблизно (Нечітке зміщення). Ви, наприклад, можете створити список відтворення з випадковими композиціями з оцінкою, що перевищує 3, так, щоб ці композиції було записано приблизно у 1967 році!

Підтримка вирівнювання гучності

У Amarok передбачено можливості вбудовування даних щодо вирівнювання гучності до міток файла та автоматичного коригування загальної гучності композиції до типового рівня.

Відкрийте свою музику знову!

Якщо виникли якісь проблеми

  • Крім того, ви можете скористатися підтримкою на каналі #amarok мережі irc.freenode.net. Будь ласка, задайте ваше питання і зачекайте на відповідь. Також у спільноти є локалізовані канали: #amarok.de для питань німецькою та #amarok.fr для питань французькою, а також #amarok.es для питань іспанською.

Додаткові відомості


Подробиці щодо цієї програми можна знайти на домашній сторінці відповідного проекту