Digikam/uk: Difference between revisions

From KDE UserBase Wiki
No edit summary
(Updating to match new version of source page)
Line 77: Line 77:
У блозі [[Special:myLanguage/Digikam/Tour|сучасна обробка фотографій за допомогою вільного програмного забезпечення]] rm42 висвітлює подробиці розробки програми з часу версії для KDE 3 і наводить корисні поради.
У блозі [[Special:myLanguage/Digikam/Tour|сучасна обробка фотографій за допомогою вільного програмного забезпечення]] rm42 висвітлює подробиці розробки програми з часу версії для KDE 3 і наводить корисні поради.


Дмітрій Попов (Dmitri Popov) створює корисні допис щодо digiKam. Він надав нам дозвіл відтворити ці дописи у вікі. Будь ласка, пам’ятайте, що супровідні зображення є об’єктом авторського права. Поточний список дописів:


* [[Special:myLanguage/Digikam/Windows|Встановлення digiKam у Windows]] висвітлено питання щодо використання пакунка для встановлення у Windows та надано посилання на підручник для тих, хто надає перевагу збиранню найсвіжішої версії програми.
We have a growing collection of tutorials that will help you get more enjoyment and productivity from '''digikam'''.  [[Digikam/Tutorials|The Digikam tutorials page]] lists them with a brief comment on content.
* [[Special:myLanguage/Digikam/Exposure Blending|Злиття експозицій за допомогою digiKam]] — настанови щодо обробки складних висококонтрастних зображень.
 
* [[Special:myLanguage/Digikam/Lens Distortion|Виправлення викривлення об’єктивом за допомогою digiKam]] допоможе вам у виправлені фізичних викривлень.
* [[Special:myLanguage/Digikam/Local Contrast|Покращення вигляду фотографій за допомогою інструменту локальної контрастності digiKam]] — настанови щодо обробки фотографій з пере- або недоекспонованими ділянками.
* [[Special:myLanguage/Digikam/Renaming Photos|Пакетне перейменування фотографій]] — настанови щодо автоматизації перейменування ваших фотографій та покращення каталогізації.
* [[Special:myLanguage/Digikam/Watermark|Позначення фотографій «водяними» знаками]] — настанови щодо пакетного додавання зображень «водяних» знаків на ваші фотографії.
* [[Special:myLanguage/Digikam/Levels_Adjust|Інструмент коригування рівнів]] — настанови щодо виправлення яскравості і контрастності.   
* [[Special:myLanguage/Raw_to_DNG|Перетворення файлів у форматі цифрових негативів (RAW) у формат DNG за допомогою DNGConverter]] — стаття буде цікавою для користувачів професійних фотоапаратів.
* [[Special:myLanguage/Digikam/Black and White|Перетворення фотографій на чорно-білі за допомогою digiKam]] — настанови щодо якнайшвидшого отримання потрібного результату.
* [[Special:myLanguage/Digikam/LightTable|Відсіювання фотографій за допомогою інструменту стола з підсвічуванням digiKam]] — настанови щодо порівняння наборів фотографій з метою визначення найкращих з них.
* [[Special:myLanguage/Digikam/Geotagging|Прив’язування фотографій до географічних координат за допомогою Open GPS Tracker та digiKam]] — настанови щодо того, яка додати дані GPS до метаданих ваших зображень.


{{Tip|1=Натисніть пункт категорії <menuchoice>Фотографія/uk</menuchoice> у нижній частині цієї сторінки, щоб переглянути список всіх сторінок UserBase, присвячених digiKam і Showfoto.}}
{{Tip|1=Натисніть пункт категорії <menuchoice>Фотографія/uk</menuchoice> у нижній частині цієї сторінки, щоб переглянути список всіх сторінок UserBase, присвячених digiKam і Showfoto.}}

Revision as of 15:23, 22 February 2011

Програма для перегляду, керування, редагування, впорядкування, роботи з мітками та оприлюднення фотографій.

У digiKam передбачено підтримку імпортування фотографій з фотоапаратів, створення альбомів, додавання міток щодо дат, тем та інших властивостей, а також чудові можливості з пошуку. Докладніше про це та про підтримку форматів зображень можна дізнатися з підручника з програми.

Керування фотографіями

Редактор зображень

Інтерфейс роботи з фотоапаратами

Стіл з підсвічуванням

ShowFoto

Якщо інтерфейс digiKam видається вам занадто складним, ви можете скористатися тими самими інструментами за допомогою ShowFoto, програми з простішим інтерфейсом.

  • Домашню сторінку проекту розташовано за цією адресою.
  • З докладним підручником з програми можна ознайомитися тут.

На сторінці підтримки проекту можна знайти посилання на сторінку відповідей на часті питання і подробиці щодо підписки на списки листування програми.

Там же можна знайти короткий відеопутівник.

Крім того, у підручнику є розділ щодо DAM (Digital Asset Management або керування цифровими даними), який допоможе вам надійно зберегти ваші знімки.

У блозі сучасна обробка фотографій за допомогою вільного програмного забезпечення rm42 висвітлює подробиці розробки програми з часу версії для KDE 3 і наводить корисні поради.


We have a growing collection of tutorials that will help you get more enjoyment and productivity from digikam. The Digikam tutorials page lists them with a brief comment on content.


Tip

Натисніть пункт категорії Фотографія/uk у нижній частині цієї сторінки, щоб переглянути список всіх сторінок UserBase, присвячених digiKam і Showfoto.