UserBase/Настанови

From KDE UserBase Wiki
Revision as of 05:32, 20 July 2011 by Yurchor (talk | contribs)
(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)

Готові збагатити UserBase якимись чудовими настановами або описами? Користуватися MediaWiki дуже просто. Але перш ніж створювати чи змінювати сторінки, будь ласка, приділіть декілька хвилин читанню цих порад, які допоможуть нам зробити UserBase чудовим інформаційним джерелом для кожного.

1. Візьміть до уваги ліцензійні умови щодо розміщення інформації. Всі дані, які ви додаватимете до KDE UserBase оприлюднюються згідно до умов GNU Free Documentation License та Creative Commons Attribution-Share Alike license. Загалом це означає, що ви можете використовувати дані з UserBase, поширювати і змінювати їх, якщо на це вас уповноважив їх автор, і що ви можете розповсюджувати змінені дані, не змінюючи умов їх поширення.

2. Зважайте на авторські права на дані зі сторонніх джерел. Якщо ви використовуєте дані з інших веб-сайтів — текст, знімки вікон або зображення, будь ласка, переконайтеся, що маєте на це дозвіл. Поважайте роботу авторів: надавайте посилання на оригінальні матеріали. Якщо у вас виникають сумніви щодо прав на розміщення матеріалів, група з роботи зі спільнотою (Community Working Group) допоможе вам встановити зв’язок з авторами.

3. Поважайте роботу інших. Зокрема, якщо інформація, подібна до вашої вже існує на сайті. Намагайтеся не змінювати визначеної структури, зокрема на сторінках програм. Якщо виникає потреба у радикальних змінах, будь ласка, залиште повідомлення про це на сторінці «Обговорення», перш ніж почнете змінювати сторінку, і зачекайте на відповідь, яка має надійти протягом часу достатнього для ознайомлення з проектом змін. Ви можете використовувати сторінку «Обговорення» для спілкування з іншими авторами. Вікі створено для співпраці у редагуванні, отже ви можете вільно спілкуватися на цікаві для вас теми.

4. Вказуйте коротке, але змістовне резюме внесених вами змін. Таким чином ви спростите іншим розуміння суті внесених вами змін. Ваші повідомлення будуть особливо корисними для тих, хто спостерігатиме за новими редагуваннями. Звичайно ж, ми припускаємо, що вказані вами у резюме відомості справді описують внесені зміни. Роботу Вікі побудовано на довірі і співпраці, отже вам слід про це завжди пам’ятати.

5. Зареєструйтеся і увійдіть до системи. Ця вимога є обов’язковою до виконання, оскільки реєстрація робить можливим встановлення зв’язку з вами адміністраторам та захист ваших сторінок від спаму та вандалізму.

6. Пам’ятайте про мету UserBase. UserBase — це не місце для запитів щодо реалізації функціональних можливостей або звітів про помилки у KDE. Для цього існує спеціальна система стеження за вадами та команда з усування вад, які допоможуть вам (звичайно ж, і ви можете їм допомогти). Якщо ви вкажете ваші побажання у належному місці, шанси на їх врахування значно зростуть. Намагайтеся не розміщувати у Вікі відомості, що стосується лише певних дистрибутивів. Будь ласка, якщо ви все ж розміщуєте подібні відомості, вкажіть, якого дистрибутива вони стосуються. Якщо ви не певні щодо того, чи є вказані відомості специфічними для дистрибутива, назву дистрибутива варто все ж вказати.

7. Дотримуйтеся загального стилю. Гарним прикладом нової статті є стаття щодо компонування сторінок, фрагменти коду, які допоможуть вам у створенні власної сторінки можна знайти на сторінці компонентів сторінок. Настанови щодо найпоширеніших елементів компонування можна знайти на сторінці завдань та інструментів їх виконання.

8. І нарешті, будь ласка, дотримуйтеся кодексу поведінки. Спільноту KDE побудовано на принципах співпраці, взаємної поваги та довіри. Повага до цих цінностей забезпечує можливість співпраці у спільноті у приємній та творчій атмосфері. У кодексі дано розгорнуте тлумачення всіх цих цінностей. Уважно прочитайте кодекс і запам’ятайте його пункти — він допоможе вам під час роботи з UserBase або будь-якою іншою частиною роботи у KDE.

Ми намагаємося побудувати базу знань KDE для користувачів і сподіваємося, що ви отримаєте задоволення від активної співпраці з всесвітньою родиною розробників та користувачів KDE.