Akonadi і адресна книга

From KDE UserBase Wiki
This page is a translated version of the page Akonadi and AddressBook and the translation is 100% complete.

Зауваження

Ця стаття також стосується інших програм, де використовується Akonadi, зокрема KMail та KOrganizer.


Ці відомості було надано Тобіасом Кенігом (Tobias Koenig), розробником KDE-PIM.

Декілька визначень

Під справжніми даними ми розуміємо реальні дані, зокрема записи контактів або подій. Ці дані зберігаються або на сервері групової роботи, або у локальних файлах. Точне місце залежить від ресурсу, яким ви користуєтеся. Наприклад, дані ресурсів Особистих контактів зберігаються у теці $HOME/.local/share/contacts, дані ресурсу Файл VCard (яким ми не рекомендуємо користуватися, але який є надійнішим ) — у файлі $HOME/.kde/share/apps/kabc/std.vcf.

Кешовані дані — копії «справжніх даних», які зберігаються у базі даних для пришвидшення доступу та автономного кешування. У базі даних також зберігаються метадані, тобто дані, потрібні для керування даними у Akonadi.

Дані налаштування — це дані, за якими виконується налаштування сервера Akonadi та окремих ресурсів. Дані налаштування сервера зберігаються у $HOME/.config/akonadi, а налаштування ресурсів —здебільшого у $HOME/.kde/share/config/akonadi_xyz_resourcerc# (xyz — назва ресурсу, а #' — номер екземпляра).

Налаштування сервера Akonadi зберігаються у парі файлів у каталозі $HOME/.config/akonadi. Змінити їх розташування можна за допомогою змінних середовища, $XDG_DATA_HOME і $XDG_CONFIG_HOME, типовими значеннями яких є $HOME/.local/share і $HOME/.config, відповідно, якщо не встановлено інших значень. Налаштування визначають, які джерела даних та допоміжні програми задіяно, які буде запущено і за якими слід спостерігати (щоб перезапускати у разі аварійного завершення) одному з процесів сервера Akonadi (akonadi_control). Розташування локального основного каталогу KDE можна змінити за допомогою змінної середовища $KDEHOME, типовим значенням якої є $HOME/.kde, якщо не встановлено іншого значення (або $HOME/.kde4, якщо автори дистрибутива змінили розташування накладанням латки на початкові коди).

See

kde4-config --path data

Кожен з обробників джерел даних (такі обробники називають ресурсами) і кожна допоміжна програма (такі програми називають агентами) може мати власні налаштування, хоча налаштування потребують далеко не всі агенти і ресурси. Типово, для кожного запису у $HOME/.config/akonadi/agentsrc має бути відповідний файл налаштування у $HOME/.kde/share/config. Наприклад, якщо у розділі [Instances] файла agentrc міститься запис akonadi_ical_resource_2, має бути також файл налаштування з назвою akonadi_ical_resource_2rc у каталозі налаштувань KDE.

Залежно від типу даних, такі файли налаштування для ресурсів зберігатимуться у файлах або каталогах відповідного сховища даних. Загальним місцем зберігання даних є застарілі типові файли KDE, наприклад, $HOME/.kde/share/apps/korganizer/std.ics. Новим типовим місцем для зберігання даних є файли і каталоги у $HOME/.local/share, наприклад, $HOME/.local/share/contacts.

У поточній версії (як і у вже випущених версіях) база даних використовується лише для кешування та зберігання даних щодо структури (наприклад, до якої адресної книги належить певний запис контакту). У майбутньому, коли Akonadi буде використано для зберігання пошти, у базі даних зберігатимуться дані про стан пошти (прочитано або не прочитано), якщо протокол обробки пошти не здатен на зберігання таких даних (як це реалізовано, наприклад, у IMAP).

Створення резервних копій

Спочатку слід визначитися з тим, резервні копії чого слід створювати. Якщо ви бажаєте створити резервну копію справжніх даних, перелік файлів залежатиме від налаштованих вами ресурсів... Якщо ви користуєтеся сервером групової роботи, резервні копії слід створювати саме на цьому сервері. Резервні копії записів контактів слід створювати на основі даних $HOME/.local/share/contacts.

Доступ до функціональних можливостей створення резервних копій та відновлення даних можна отримати з контекстного меню піктограми системного лотка Akonadi. Відповідні пункти створять копію кешованих даних, а не всіх можливих даних! Ними можна скористатися для створення ідентичних копій системи. Ці дані можна скопіювати разом зі справжніми даними та даними налаштування, — вам не доведеться знову і знову завантажувати дані з їх джерел (наприклад, сервера групової роботи).

Перегляд ресурсів

У KRunner передбачено Налаштування ресурсів Akonadi. Доступ до налаштування також можна отримати за допомогою пункту контекстного меню піктограми лотка Akonadi -> Налаштувати. У KDE 4.6 відповідним пунктом буде Системні параметри -> Особисті дані. Ви можете налаштувати декілька ресурсів. Один з них має назву

Адресна книга — жодного з додатків адресної книги KDE ще не налаштовано.

Ресурс, передбачений для сумісності (ймовірно створений програмою міграції). Вам варто його вилучити!

std.vcf - Ready

Це ресурс файла VCard, який типово зберігається у $HOME/.kde/share/apps/kabc/std.vcf. Ми не рекомендуємо використовувати цей надійний ресурс, оскільки ви не зможете скористатися можливими перевагами Akonadi.

Personal Contacts — Offline

Цьому ресурсу, мабуть, варто віддати перевагу для зберігання локальних записів контактів. Його дані зберігатимуться у

$HOME/.local/share/contacts

Зауважте, що напис Offline може з’явитися, навіть якщо ви зараз користуєтеся ресурсом. Це вада показу, ви можете сміливо її ігнорувати.

Коли Akonadi почнуть використовувати інші компоненти?

Після переходу інших програм на використання Akonadi, чи зберігатимуться дані у ~/.local/share?  Це могло б спростити створення резервних копій. Записи контактів вже зберігаються у цій теці. Конкретні плани мені не відомі, але варто зберігати інші дані у цій теці. Ми матимемо це на увазі!

Усування проблем

Проблема: після оновлення до версії 4.6 ваша адресна книга стає зовсім порожньою.

Вирішення: такий режим роботи є новинкою 4.6 — ви можете наказати програмі або показувати певні адресні книги, або показувати всі адресні книги. Перед пунктом кожної з адресних книг ви побачите поле для позначки. Скористайтеся ним для вмикання показу потрібних вам адресних книг.

Інші корисні сторінки

Akonadi
KAddressBook