Плазма/Системний лоток

This page is a translated version of the page Plasma/SystemTray and the translation is 100% complete.
Other languages:
System-tray.png Віджет системного лотка призначено для показу даних щодо системи, сповіщень та даних служб.

Можливості

  • Показує дані щодо системи.
  • Містить віджети Сповіщення про пристрої та Сповіщення.
  • Надає вам змогу взаємодіяти з програмами, які виконуються у фоновому режимі.
  • Надає вам змогу керувати пристроями, з’єднаним з вашим комп’ютером.
  • Надає змогу переглядати дані щодо стану програми після наведення вказівника миші на її піктограму у лотку.

Віджет системного лотка

Віджет Системний лоток типово розташовано у правій частині стандартної панелі. Там розташовуються інтерфейси віджета сповіщень, сповіщення про пристрої, Klipper, KMix та віджети зовнішнього обладнання, зокрема Bluetooth та принтерів. Інші програми також можуть використовувати системний лоток.

Для керування програмою у системному лотку достатньо клацнути правою кнопкою миші на її піктограмі. (Для керування Klipper слід клацнути лівою кнопкою.) Іноді відкрити вікно програми можна простим клацанням лівою кнопкою миші на піктограмі. Деякі з піктограм може бути приховати, оскільки відповідна служба не є активною або віджет було налаштовано так, щоб піктограму було приховано. Переглянути приховані піктограми можна після натискання кнопки Icon-draw-triangle3.png.

Параметри

Оскільки Системний лоток є віджетом, ви можете розташувати його на іншій панелі, на стільниці або у будь-якому контейнері Плазми. Щоб отримати доступ до діалогового вікна параметрів віджета, клацніть правою кнопкою у будь-якому місці Системного лотка поза службовими піктограмами, наприклад на піктограмі Icon-draw-triangle3.png.

System-tray-settings-1.png

На сторінці Показ ви можете вибрати категорії пунктів, які ви бажаєте бачити у Системному лотку, а також задіяти служби зі списку Додаткові елементи.

System-tray-settings-2.png

За допомогою сторінки Записи ви можете переглянути список записів усіх служб, піктограми яких може бути показано у Системному лотку. Для кожного з пунктів ви можете вибрати значення параметра Видимість. Можна скористатися одним з трьох варіантів:

  • Авто — показувати піктограму, лише якщо служба є активною.
  • Приховати — піктограму завжди буде приховано.
  • Показувати завжди — піктограму буде показано, навіть якщо служба не є активною.

This page was last edited on 13 July 2019, at 14:43. Content is available under Creative Commons License SA 4.0 unless otherwise noted.