Rýchly štart

From KDE UserBase Wiki
This page is a translated version of the page Quick Start and the translation is 84% complete.
Outdated translations are marked like this.

Čo je nové na UserBase?

UserBase je na čítanie otvorená pre každého. Ak chcete prispievať do UserBase musíte si zaregistrovať účet; toto má mnoho výhod:

  • Získate používateľské meno a používateľskú stránku, ktorú môžete použiť na tvorbu návrhov.
  • Môžete sledovať stránky aby ste boli upozornený ak sa na stránke niečo zmení.
  • Vaše používateľské meno uľahčuje ostatným ľuďom rozpoznať Vašu prácu.
  • Stanete sa súčasťou KDE komunity.
  • ... a omnoho viac!

Registrácia je veľmi rýchla a jednoduchá, čitajte ďalej pre viac informácií.

Vytvorenie účtu

V prvom rade budete potrebovať, buď OpenID konto, alebo KDE Identitu. Odporúčame KDE Identitu nakoľko je lepšie integrovaná s KDE webstránkami. Môžete ju získať tu.

Všimnite si, že pod Osobnými nástrojmi sa teraz zobrazuje vaše užívateľské meno, a ďalšie odkazy. Venujte trochu času preskúmaniu týchto stránok, špeciálne stránke Moje nastavenia kde môžete chcieť nastaviť časové pásmo na záložke Dátum a čas.

Vyhľadanie stránok v rovnakej kategórii

Na spodku stránky by ste mali nájsť odkaz na kategóriu, ktorý vyzerá ako [[Category:Začíname/sk]]. Ak stránka patrí do viac ako jednej kategórie môže odkaz vyzerať ako [[Category:Začíname/sk|Prispievanie/sk]]. Ak prejdete kurzorom ponad odkaz na kategóriu (skutočný, nie zobrazený príklad) uvidíte že každá z týchto kategórií je odkaz na ďaľšiu stránku. Na tejto stránke nájdete zoznam súvisiacich stránok.

Začať prispievať na Anglické stránky

Note

Všetok nový obsah musí byť v angličtine. Dôvodom je že prekladací systém dovoľuje zmeny v anglických stránkach odovzdať na preklad. Nie je možné toto vykonávať opačne, zmeniť preloženú stránku a odovzdať zmeny späť na anglickú stránku.


Keď ste prihlásený máte ikonu upraviť (alebo záložku, závisí od témy ktorú používate) na každej stránke. Odkaz na Vaše "Osobné nastavenia" Vám dáva možnosť mať odkaz [upraviť] pre každú sekciu. Tieto môžete použiť na drobné úpravy, alebo drobné príspevky na existujúcu stránku. Mohlo by byť pre Vás užitočné nastaviť "Náhľad" ako predvolený. Návody nájdete na stránke Úprava stránky.

Ak Vás zaujíma vytváranie celej stránky (alebo série stránok), tu nájdete krátky úvod o význame obsahu a na tej istej stránke sú odkazy na How-To stránky pre najčastejšie otázky.

Čokoľvek sa stane, nie ste sám. Ak narazíte na problém, nebojte sa spýtať. Použite stránku "Diskusia" a položte otázku do diskusie podľa témy - reakcie sa väčšinou dočkáte veľmi rýchlo. Existuje tiež fórum na otázky o úpravách. Rýchle otázky, ktoré nevyžadujú dlhé odpovede, môžete tiež klásť na kanály Freenode IRC #kde-www.

Information

Pomoc pri mnohých najčastejších problémoch nájdete na stránke Úlohy a nástroje


Nadovšetko chceme, aby UserBase bola príjemným zážitkom, ako pre čitateľov tak i pre prispievateľov.

Práca s prekladmi stránok

Ak chcete začať prekladať dokumenty, informácie nájdete na Preklad stránky. Použite bočný panel na pridanie do skupiny prekladateľov. Odkaz Začať prekladať v bočnom panely je dobrý spôsob ako sledovať v akom stave je preklad do Vašeho jazyka.