Перші кроки

From KDE UserBase Wiki
This page is a translated version of the page Quick Start and the translation is 100% complete.

Вперше на UserBase?

UserBase відкрита до читання. Але, якщо ви маєте намір зробити внесок у розвиток цієї вікі, вам слід зареєструвати обліковий запис, оскільки це надасть вам багато переваг:

  • У вас буде власне ім’я користувача та власна сторінка, на якій ви зможете зберігати чернетки.
  • Ви зможете спостерігати за сторінками і отримувати сповіщення про зміни, які до них вносять.
  • Ваше ім’я користувача надасть змогу іншими користувачам слідкувати за вашою роботою.
  • Ви станете частиною спільноти KDE.
  • ...ну, і все таке інше!

Реєстрація — процес швидкий і нескладний, нижче наведено настанови щодо реєстрації.

Створення облікового запису

  1. Зареєструйте профіль KDE (ім’я користувача буде створено на основі імені і прізвища, вказаних під час реєстрації).
  2. Після цього, скористайтеся посиланням Увійти за допомогою Phabricator на бічній панелі цієї вікі. Вас буде переспрямовано до системи KDE Phabricator, де вам слід буде активувати ваш профіль, який було створено на попередньому кроці.
  3. Після активації система спитає вас, чи хочете ви дозволити вікі використовувати ваш обліковий запис. Дайте відповідь «Так», щоб повернутися до вікі.
  4. На сторінці вікі вас попросять налаштувати новий обліковий запис або пов'язати із новим обліковим записом наявний обліковий запис, якщо у вас вже такий є. Якщо ви вже мали обліковий запис, введіть його назву і старий пароль. Якщо у вас ще немає облікового запису, введіть ім'я користувача, яке ви хочете використовувати у межах вікі.
  5. Все, можна працювати, вітаємо!

Внести зміни до вашого профілю можна на сторінці Special:Preferences. Наприклад, змінити часовий пояс можна за допомогою вкладки Дата і час.

Пошук сторінок за категоріями

У нижній частині сторінки ви побачите посилання на сторінку категорії, яке може бути таким [[Category:Початок роботи/uk]]. Якщо сторінка належить до декількох категорій, ви побачите щось таке: [[Category:Початок роботи/uk|Власний внесок/uk]]. Якщо ви наведете вказівник миші на посилання категорії (якщо за ним є сторінка, а не порожнє місце), ви побачите, що це посилання веде на окрему сторінку категорії. На цій сторінці наведено список всіх сторінок, пов’язаних з категорією.

Як зробити внесок до сторінок англійською?

Зауваження

Всі нові дані слід вносити до сторінок англійською мовою. Причиною є те, що система перекладу надає змогу перекладати лише сторінки англійською. Зворотня процедура неможлива: не можна внести зміни до перекладеної сторінки і таким чином змінити сторінку англійською мовою.


Після входу до системи ви побачите на кожній зі сторінок піктограму «Редагувати» (або вкладку, залежно від використаної вами теми). Крім того, на сторінці «Налаштування» ви можете налаштувати роботу так, що стане можливим окреме редагування кожного з розділів сторінки. Цією можливістю можна скористатися для внесення незначних змін або додавання невеличких фрагментів тексту. Крім того, ви можете налаштувати систему так, щоб вона типово показувала попередній результат внесених вами змін. Настанови щодо внесення змін до сторінок можна знайти тут.

Якщо ви хочете створити окрему сторінку (або навіть серію сторінок), ви знайдете корисну для себе інформацію на сторінці відповідності вмісту. На цій же сторінці наведено посилання на сторінки настанов щодо виконання типових завдань.

Що б не трапилося, ви не одні. Якщо у вас виникли проблеми, не соромтеся попросити про допомогу. Скористайтеся сторінками обговорення для питань щодо теми сторінки, — зазвичай, відповідь на ваше питання з’явиться досить швидко. Крім того, на форумі існує спеціальна тема, присвячена питанням редагування. Короткі питання, які не потребують розгорнутих відповідей можна задати на каналі IRC Libera Chat #kde-www.

Інформація

Довідкові дані з багатьох типових завдань можна знайти на сторінці завдань та інструментів


Передусім ми бажаємо, щоб UserBase була приємною у користуванні для читачів та тих, хто бере участь у створенні сторінок.

Робота над перекладом сторінок

Якщо ви бажаєте розпочати переклад документів, інформацію з перекладу наведено на сторінці Переклад сторінки. Попросити про додавання до групи перекладачів можна за допомогою відповідного пункту на бічній панелі. Посилання на бічній панелі, Сторінки для перекладу, є чудовим місцем для спостереження за ходом перекладу вашою мовою.