Як задавати питання

From KDE UserBase Wiki
Revision as of 06:27, 27 November 2010 by Yurchor (talk | contribs) (Created page with "Сповіщення про вади є малим, але важливим варіантом участі у проекті KDE. Передбачено спеціальний ...")

Використання IRC для отримання довідки

Наведемо декілька настанов щодо того, як ставити питання, особливо на каналі #kde у Freenode так, щоб отримати на них належну відповідь:

  • Не питайте, чи можна спитати, просто питайте: канал #kde сервера irc.freenode.net призначено для підтримки користувачів, отже його відвідувачі мають задавати питання — починайте одразу з питань .
  • Будьте готові надати будь-які технічні подробиці щодо вашої системи: яким дистрибутивом (і якої версії?), якою версією KDE ви користуєтеся, як ви встановили цю версію тощо. Можливо, не варто відразу починати з цих відомостей, але ви маєте бути готові надати їх за першої вимоги.
  • Перш ніж питати, спробуйте знайти вирішення проблеми самостійно: вам допоможе Google (пошук у Google за рядком повідомлення про помилку часто надає посилання з корисними порадами). Вам варто зазирнути до розділу Вирішення проблем у KDE — подібну пораду, ймовірно, вам дадуть і на каналі #kde, отже прочитайте поради з цього розділу до відвідання каналу .
  • Переконайтеся, що вашу проблему пов’язано саме з KDE, а не з якимось іншим компонентом вашої системи (наприклад, проблемою з сервером X або ALSA). Якщо можете спробуйте скористатися програмами, які не входять до складу KDE, і перевірте, чи виникають проблеми і з цими програмами. Звичайно ж, якщо ви не впевнені, ставте запитання.
  • Не забудьте ознайомитися з вмістом підручника з програми і сторінок, присвячених вирішенню проблем. Хоча у цих джерелах і немає усіх відповідей на питання, більшість відповідей там вже є. Якщо ви переконані, що ваше питання виникатиме у багатьох користувачів, вам варто додати його до UserBase, щоб інші могли скористатися вашими результатами.
  • Майте терпіння! Часто відповідь на ваше питання у IRC ви отримаєте за деякий час, отже задайте питання і почекайте, доки на нього дадуть відповідь. Дуже образливо набирати якусь довгу відповідь лише для того, щоб потім побачити, що той хто задавав питання полишив канал через 3 хвилини після того, як задав питання!
  • Якщо вам не вдалося отримати відповідь на #kde, ви можете спробувати задати питання на каналі вашого дистрибутива (наприклад, #suse, #kde-freebsd тощо) або у відповідному списку листування: відповідні адреси можна знайти на lists.kde.org або на форумі.
  • Передусім будьте терплячі і ввічливі. Пам’ятайте, що люди, які допомагають вам, не отримують за це грошей, вони могли б витратити свій час на якісь інші корисні чи приємні речі замість того, щоб допомагати вам.

Якщо ваші проблеми у KDE пов’язано з відтворенням звуку, вам варто спочатку ознайомитися з розділом щодо проблем зі звуком.

Якщо ваше питання пов’язано з розробкою, будь ласка, ознайомтеся з вмістом цієї сторінки.

Питання, пов’язані з роботою певних операційних систем

Ви можете задати питання, що стосуються використання стільниці KDE у певній операційній системі у один з наведених вище способів, але якщо питання напряму не пов’язано з KDE або KDE/GNU/Linux, навряд чи ви отримаєте відповідь. Якщо ваше питання напряму не пов’язано з KDE, будь ласка, не надсилайте його до «звичайних» списків листування KDE. Прикладами питань, які не стосуються безпосередньо KDE є: моя звукова картка не працює. Якщо у вас виникло подібне питання, спрямуйте його на сайти, присвячені підтримці користувачів відповідної системи. Наприклад, питання, пов’язані з GNU/Linux можна задати на www.linuxnewbie.org, або www.linuxnewbie.com, або у списку листування kde-linux, згаданому нами раніше.

Якщо ви не користуєтеся GNU/Linux, ви можете спробувати задати питання у списку листування kde-nonlinux (підписатися). Крім того, корисним буде пошук за допомогою вашого улюбленого рушія пошуку, зокрема Google, а також пошуки у архівах Usenet.

Крім того, значна частина дистрибутивів мають власні списки листування, якими можна скористатися для вирішення питань, пов’язаних з цими дистрибутивами. Докладніші відомості щодо цих списків листування можна знайти на веб-сайті вашого дистрибутива.

Якщо ви шукаєте пакунки пакунки, можете спробувати знайти їх на серверах ftp вашого дистрибутива, зокрема у розділах "contrib", а також на спеціалізованих серверах, зокрема rpmfind.net.

Як повідомити про вади у KDE?

Сповіщення про вади є малим, але важливим варіантом участі у проекті KDE. Передбачено спеціальний сайт для повідомлення про вади та запити щодо нових функціональних можливостей KDE: bugs.kde.org. Єдиною вимогою для створення повідомлення є базові знання англійської мови. Якщо ви володієте такими знаннями, за допомогою додаткових настанов ви зможете створювати корисні звіти про вади, а отже допомогти спільноті KDE та покращити вашу робочу систему.

The first thing you need is to open an account in the website. You can start here. Once you have a validated account, you can report.

There are usually two different situations to report a bug:

  • You notice something which is not working properly or not working at all, a bad design, a missed functionality... If this is your case, open the application Help -> Report Bug... menu. You will then be guided to bugs.kde.org. Some information will be automatically picked up, like the application version number.
  • Your program disappears and another window appears named "The KDE crash Handler". Don't get scared! You will be guided to efficiently report this crash. The link in the dialog "Learn more about bug reporting" will explain you the process. If you choose to report the problem, click on Report Bug and an assistant will guide you through the steps. The requisite to report a crash is to have your distribution debug packages installed in order to provide a valid backtrace.

Як відкрити консоль?

Зазвичай, під час обговорення проблеми у IRC або списку листування ті, хто намагається відповісти на ваше питання, просять вас відкрити консоль (open a console). Консоль — це текстове вікно, яким ви можете скористатися для того, щоб віддати певні команди вашому комп’ютеру. Відкрити консоль можна у наведений нижче спосіб. Натисніть комбінацію клавіш ALT_F2. Програма відкриє віконечко з рядком для введення тексту. Введіть

konsole

У відповідь система відкриє консоль. Якщо консоль не буде відкрито, у вашій системі її не встановлено. У такому разі натисніть комбінацію клавіш Alt+F2 і виведіть команду

xterm


Повернутися до сторінки Отримання_довідки