Портативні системи: спосіб вибору вашого дистрибутива

Revision as of 16:48, 31 August 2017 by Yurchor (Talk | contribs) (Created page with "openSUSE Argon засновано на openSuse Leap (стабільному дистрибутиві), а openSuse Krypton — на openSUSE Tumbleweed (тестовій ве...")

Jump to: navigation, search
Other languages:
català • ‎čeština • ‎dansk • ‎Deutsch • ‎Ελληνικά • ‎English • ‎español • ‎français • ‎Bahasa Indonesia • ‎italiano • ‎日本語 • ‎português do Brasil • ‎română • ‎Türkçe • ‎українська • ‎中文(中国大陆)‎ • ‎中文(台灣)‎

За допомогою демонстраційних компакт-дисків ви зможете ознайомитися з найсвіжішою стабільною версією KDE і програмами, написаними для цієї версії без потреби у встановленні Linux або внесенні змін до вашої поточної встановленої системи Linux. Ці дистрибутиви завантажуються і запускаються безпосередньо з компакт-диска і не вносять змін на жорсткий диск вашого комп’ютера. Отже, ними можна безпечно скористатися для тестування у системах, де встановлено Windows. Всі образи компакти дисків з наведеного нижче списку можна вільно звантажити з мережі.

KDE Neon

KDE Neon — проект KDE, у якому зібрано найсвіжіші версії програмного забезпечення KDE, які встановлено у найсвіжішій версії LTS Ubuntu. Передбачено дві версії KDE Neon: версія User, яка постачається із найсвіжішими випусками програмного забезпечення KDE, та версія Developer, яку засновано на тестових версіях програмних компонентів. У версії Developer ви можете вибирати між стабільною і нестабільною гілкою.

Домашня сторінка

Kubuntu LiveCD

Демонстраційний компакт-диск Kubuntu. Kubuntu — дистрибутив спільноти на основі Ubuntu.

Домашня сторінка

openSUSE

openSUSE вже не надає портативного образу системи для компакт-диска. Втім, існують образи, засновані на типовому дистрибутиві, які нададуть вам змогу скористатися найостаннішими версіями KDE.

openSUSE Argon засновано на openSuse Leap (стабільному дистрибутиві), а openSuse Krypton — на openSUSE Tumbleweed (тестовій версії дистрибутива).

Сторінка отримання

Fedora

Засновану на комерційних продуктах Red Hat Fedora іноді вважають «версією для спільноти». У демонстраційному диску передбачено можливість встановлення на жорсткий диск. Fedora KDE зазвичай постачається з найсвіжішою стабільною версією KDE у основних сховищах, тестові версії можна знайти у спеціальних сховищах.

Сторінка звантаження Fedora

Linux Mint

Linux Mint засновано на Ubuntu і Debian і призначено для початківців. Передбачено версії Linux Mint з різними стільничними середовищами. Вам потрібна версія Mint з KDE.

Домашня сторінка

Chakra

Основою дистрибутива був Arch Linux. Chakra зосереджено на використанні лише робочих просторів KDE. У дистрибутиві можна встановлювати також і сторонні програми.

Домашня сторінка

Mageia

Mageia — дистрибутив, розвитком якого переймається спільнота дистрибутива. Цей дистрибутив є відгалуженням дистрибутива Mandriva.

Домашня сторінка

Netrunner

Netrunner — засновано на Kubuntu з акцентом на KDE. Дистрибутив призначено для початківців та досвідчених користувачів.

Домашня сторінка

Tanglu

Заснований на Debian дистрибутив з акцентом на стільничне використання та доброю інтеграцією з KDE.

Домашня сторінка

KaOS

KaOS — дистрибутив із «неперервним» режимом випусків, зосереджений на використанні KDE.

Домашня сторінка

Sabayon

Sabayon — дистрибутив з неперервним циклом оновлення, тобто після встановлення ваша система оновлюватиметься до найсвіжіших версій програмного забезпечення. Ймовірно, на дуже-то й простий дистрибутив для людей без спеціальних знань щодо Linux.

Домашня сторінка

Korora

Korora призначено для початківців, але дистрибутив може бути корисним і для досвідчених користувачів. Це проект спільноти на основі дистрибутива Fedora.

Домашня сторінка

Mepis

Засновано на Debian та Kudzu від Red Hat. Передбачено можливість встановлення на жорсткий диск.

Домашня сторінка

PCLinuxOS

Засновано на Mandrake (сучасна назва Mandriva).

Домашня сторінка

SuperX

Індійський проект, SuperX, засновано на Ubuntu. З сайта проекту: у SuperX використовується скоригована версія KDE, його призначено для початківців, звичайних користувачів та ділових людей, яким потрібна зручну у користуванні ОС на основі Linux з доброю підтримкою.

Домашня сторінка

ROSA

ROSA — російська компанія, яка пропонує власне рішення, ROSA Marathon 2012. Нова редакція, ROSA Desktop.Fresh, призначена для звичайних користувачів персональних комп’ютерів.

Домашня сторінка

Slax

Засновано на Slackware. Модульна архітектура і псевдо файлова система читання-запису на компакт-диску. Slax можна запускати з флешки. У Slax немає графічного засобу встановлення. Якщо вам захочеться встановити Slax на ваш комп’ютер, вам слід виконати прості настанови з вступної документації.

Домашня сторінка

Aptosid — наступник Sidux

Aptosid — операційна система, заснована на ядрі Linux, найсучаснішій гілці Debian (яка називається "Sid") з багатьма вільними програмами з відкритим кодом.

Домашня сторінка

KXStudio

KXStudio призначено для роботи з відео. Поточну версію засновано на Ubuntu, для роботи у графічному середовищі використано KDE.

Домашня сторінка

Pisi Linux

Pisi Linux — інший проект, побудований на початковій версії Pardus. Pisi Linux є проектом спільноти з передбаченою підтримкою багатомовності інтерфейсу.

Домашня сторінка

OpenMandriva Lx

OpenMandriva Lx створено простою у користуванні для початківців, але і зручною для досвідчених користувачів. OpenMandriva є проектом спільноти.

Домашня сторінка

Kwheezy

З сайта проекту: не зовсім повноцінний дистрибутив на основі Debian, скоріше «добре налаштований встановлювач Debian з KDE». Розроблено так, щоб встановлена система була максимально корисною. Буде корисним початківцям у Linux або Debian.

Домашня сторінка

Porteus

Розроблено для запуску з носіїв USB flash. Porteus малий і швидкий. Porteus — проект спільноти на основі Slackware.

Домашня сторінка

Bridge Linux

Засновано на Arch Linux. Процедура встановлення і налаштовування може бути доволі складною для більшості початківців.

Домашня сторінка

Neptune

Ще один дистрибутив з KDE, заснований на Debian.

Домашня сторінкаЧас від часу з’являються нові демонстраційні диски. Якщо ви дізналися про якийсь дистрибутив і бажаєте спробувати його у дії, пошукайте такий диск. На сторінці дистрибутива можуть бути посилання на демонстраційний диск.

Pardus Live

Pardus — турецький дистрибутив, заснований на Debian. Раніше Pardus був відомим дистрибутивом, заснованим на KDE, але проект було заморожено на декілька років. Нова версія, оприлюднена у 2012 році дуже відрізняється від попередніх версій. Поточна версія дистрибутива є суто турецькою.

Домашня сторінка (турецькою)


Content is available under Creative Commons License SA 4.0 unless otherwise noted.