Портативні системи: спосіб вибору вашого дистрибутива

This page is a translated version of the page Live CDs - a way to choose your distro and the translation is 100% complete.
Other languages:
Bahasa Indonesia • ‎Deutsch • ‎English • ‎Türkçe • ‎català • ‎dansk • ‎español • ‎français • ‎italiano • ‎português do Brasil • ‎română • ‎čeština • ‎Ελληνικά • ‎українська • ‎中文(中国大陆)‎ • ‎中文(台灣)‎ • ‎日本語

За допомогою демонстраційних компакт-дисків ви зможете ознайомитися з найсвіжішою стабільною версією KDE і програмами, написаними для цієї версії без потреби у встановленні Linux або внесенні змін до вашої поточної встановленої системи Linux. Ці дистрибутиви завантажуються і запускаються безпосередньо з компакт-диска і не вносять змін на жорсткий диск вашого комп’ютера. Отже, ними можна безпечно скористатися для тестування у системах, де встановлено Windows. Всі образи компакти дисків з наведеного нижче списку можна вільно звантажити з мережі.

KDE Neon

KDE Neon — проект KDE, у якому зібрано найсвіжіші версії програмного забезпечення KDE, які встановлено у найсвіжішій версії LTS Ubuntu. Передбачено дві версії KDE Neon: версія User, яка постачається із найсвіжішими випусками програмного забезпечення KDE, та версія Developer, яку засновано на тестових версіях програмних компонентів. У версії Developer ви можете вибирати між стабільною і нестабільною гілкою.

Домашня сторінка

Kubuntu LiveCD

Демонстраційний компакт-диск Kubuntu. Kubuntu — дистрибутив спільноти на основі Ubuntu.

Домашня сторінка

openSUSE

openSUSE вже не надає портативного образу системи для компакт-диска. Втім, існують образи, засновані на типовому дистрибутиві, які нададуть вам змогу скористатися найостаннішими версіями KDE.

openSUSE Argon засновано на openSuse Leap (стабільному дистрибутиві), а openSuse Krypton — на openSUSE Tumbleweed (тестовій версії дистрибутива).

Сторінка отримання

Fedora

Засновану на комерційних продуктах Red Hat Fedora іноді вважають «версією для спільноти». У демонстраційному диску передбачено можливість встановлення на жорсткий диск. Fedora KDE зазвичай постачається з найсвіжішою стабільною версією KDE у основних сховищах, тестові версії можна знайти у спеціальних сховищах.

Сторінка звантаження Fedora

Chakra

Основою дистрибутива був Arch Linux. Chakra зосереджено на використанні лише робочих просторів KDE. У дистрибутиві можна встановлювати також і сторонні програми.

Домашня сторінка

Mageia

Mageia — дистрибутив, розвитком якого переймається спільнота дистрибутива. Цей дистрибутив є відгалуженням дистрибутива Mandriva.

Домашня сторінка

Netrunner

Netrunner — засновано на Kubuntu з акцентом на KDE. Дистрибутив призначено для початківців та досвідчених користувачів.

Домашня сторінка

KaOS

KaOS — дистрибутив із «неперервним» режимом випусків, зосереджений на використанні KDE.

Домашня сторінка

Sabayon

Sabayon — дистрибутив з неперервним циклом оновлення, тобто після встановлення ваша система оновлюватиметься до найсвіжіших версій програмного забезпечення. Ймовірно, на дуже-то й простий дистрибутив для людей без спеціальних знань щодо Linux.

Домашня сторінка

Korora

Korora призначено для початківців, але дистрибутив може бути корисним і для досвідчених користувачів. Це проект спільноти на основі дистрибутива Fedora.

Домашня сторінка

PCLinuxOS

Засновано на Mandrake (сучасна назва Mandriva).

Домашня сторінка

SuperX

Індійський проект, SuperX, засновано на Ubuntu. З сайта проекту: у SuperX використовується скоригована версія KDE, його призначено для початківців, звичайних користувачів та ділових людей, яким потрібна зручну у користуванні ОС на основі Linux з доброю підтримкою.

Домашня сторінка

ROSA

ROSA — російська компанія, яка пропонує власне рішення, ROSA Marathon 2012. Нова редакція, ROSA Desktop.Fresh, призначена для звичайних користувачів персональних комп’ютерів.

Домашня сторінка

Slax

Засновано на Slackware. Модульна архітектура і псевдо файлова система читання-запису на компакт-диску. Slax можна запускати з флешки. У Slax немає графічного засобу встановлення. Якщо вам захочеться встановити Slax на ваш комп’ютер, вам слід виконати прості настанови з вступної документації.

Домашня сторінка

KXStudio

KXStudio призначено для роботи з відео. Поточну версію засновано на Ubuntu, для роботи у графічному середовищі використано KDE.

Домашня сторінка

Pisi Linux

Pisi Linux — турецький проект, побудований на початковій версії Pardus. Pisi Linux є проектом спільноти.

Домашня сторінка

OpenMandriva Lx

OpenMandriva Lx створено простою у користуванні для початківців, але і зручною для досвідчених користувачів. OpenMandriva є проектом спільноти.

Домашня сторінка

Porteus

Розроблено для запуску з носіїв USB flash. Porteus малий і швидкий. Porteus — проект спільноти на основі Slackware.

Домашня сторінка

Neptune

Ще один дистрибутив з KDE, заснований на Debian.

Домашня сторінка

MX Linux

Починаючи з версії 19.2, яку було випущено 15 серпня 2020 року, у MX Linux також можна скористатися Плазмою KDE. MX Linux є спільним проєктом спільнот antiX і колишнього MEPIS, у якому використано найкращі інструменти і таланти кожного з дистрибутивів. Це середньовагова операційна система, яку розроблено з метою поєднання елегантності та ефективності з простим налаштовуванням, підвищеною стабільністю, стійкою швидкодією та середнім навантаженням на систему. У MX Linux типово не використовується systemd. Втім, його можна увімкнути, якщо ви хочете ним скористатися.[1]

Домашня сторінкаЧас від часу з’являються нові демонстраційні диски. Якщо ви дізналися про якийсь дистрибутив і бажаєте спробувати його у дії, пошукайте такий диск. На сторінці дистрибутива можуть бути посилання на демонстраційний диск.

  1. Подробиці наведено у записі вікі MX Linux

This page was last edited on 15 February 2021, at 14:19. Content is available under Creative Commons License SA 4.0 unless otherwise noted.