Портативні системи: спосіб вибору вашого дистрибутива

From KDE UserBase Wiki
Revision as of 19:25, 12 October 2013 by Yurchor (talk | contribs)

За допомогою демонстраційних компакт-дисків ви зможете ознайомитися з найсвіжішою стабільною версією KDE і програмами, написаними для цієї версії без потреби у встановленні Linux або внесенні змін до вашої поточної встановленої системи Linux. Ці дистрибутиви завантажуються і запускаються безпосередньо з компакт-диска і не вносять змін на жорсткий диск вашого комп’ютера. Отже, ними можна безпечно скористатися для тестування у системах, де встановлено Windows. Всі образи компакти дисків з наведеного нижче списку можна вільно звантажити з мережі.


Kubuntu LiveCD

Демонстраційний компакт-диск Kubuntu Linux, близького родича Ubuntu з KDE. Kubuntu також пропонує ознайомитися з Kubuntu Active Technology Preview, демонстрацією Kubuntu з використанням технологій портативної Плазми для планшетів.

Домашня сторінка

Fedora

Засновану на комерційних продуктах Red Hat Fedora іноді вважають «версією для спільноти». У демонстраційному диску передбачено можливість встановлення на жорсткий диск. Fedora KDE зазвичай постачається з найсвіжішою стабільною версією KDE у основних сховищах, тестові версії можна знайти у спеціальних сховищах.

Сторінка звантаження Fedora

Mepis

Засновано на Debian та Kudzu від Red Hat. Передбачено можливість встановлення на жорсткий диск.

Домашня сторінка

PCLinuxOS

Засновано на Mandrake (сучасна назва Mandriva).

Домашня сторінка

Slax

Засновано на Slackware. Модульна архітектура і псевдо файлова система читання-запису на компакт-диску. Slax можна запускати з флешки. У Slax немає графічного засобу встановлення. Якщо вам захочеться встановити Slax на ваш комп’ютер, вам слід виконати прості настанови з вступної документації.

Домашня сторінка

openSUSE Live-CD

Один з найкращих дистрибутивів. Передбачено можливість встановлення на жорсткий диск.

Сторінка звантаження

Aptosid — наступник Sidux

Aptosid — операційна система, заснована на ядрі Linux, найсучаснішій гілці Debian (яка називається "Sid") з багатьма вільними програмами з відкритим кодом.

Домашня сторінка

Linux Mint

Linux Mint засновано на Ubuntu і Debian і призначено для початківців. Передбачено версії Linux Mint з різними стільничними середовищами. Вам потрібна версія Mint з KDE.

Домашня сторінка

Chakra

Проект Chakra є перспективним новачком. Основою дистрибутива був Arch Linux. Chakra зосереджено на використанні лише робочих просторів KDE. У дистрибутиві можна встановлювати також і сторонні програми.

Домашня сторінка

Mageia

Mageia — дистрибутив, розвитком якого переймається спільнота дистрибутива. Цей дистрибутив є відгалуженням дистрибутива Mandriva.

Домашня сторінка

Netrunner

Netrunner — засновано на Kubuntu з акцентом на KDE. Дистрибутив призначено для початківців та досвідчених користувачів.

Домашня сторінка

ROSA

ROSA — російська компанія, яка пропонує власне рішення, ROSA Marathon 2012. Нова редакція, ROSA Desktop.Fresh, призначена для звичайних користувачів персональних комп’ютерів.

Домашня сторінка

KXStudio

KXStudio призначено для роботи з відео. Поточну версію засновано на Ubuntu, для роботи у графічному середовищі використано KDE.

Домашня сторінка

Sabayon

Sabayon — дистрибутив з неперервним циклом оновлення, тобто після встановлення ваша система оновлюватиметься до найсвіжіших версій програмного забезпечення. Ймовірно, на дуже-то й простий дистрибутив для людей без спеціальних знань щодо Linux.

Домашня сторінка

Pardus Live

Pardus — турецький дистрибутив, заснований на Debian. Раніше Pardus був відомим дистрибутивом, заснованим на KDE, але проект було заморожено на декілька років. Нова версія, оприлюднена у 2012 році дуже відрізняється від попередніх версій. Поточна версія дистрибутива є суто турецькою.

Домашня сторінка (турецькою)

Note

Pisi Linux is another project building on the original Pardus project. Currently (Oct. 2013) the first release candidate is available but not as a live CD. Pisi Linux is a community project and supports many languages.

Homepage



Час від часу з’являються нові демонстраційні диски. Якщо ви дізналися про якийсь дистрибутив і бажаєте спробувати його у дії, пошукайте такий диск. На сторінці дистрибутива можуть бути посилання на демонстраційний диск.