Aplikacje

This page is a translated version of the page Applications and the translation is 100% complete.

Katalog aplikacji KDE

Applications

Społeczność KDE dostarcza setki aplikacji spełniających prawe wszystkie potrzeby i zainteresowania. Istnieją aplikacje do przeglądania i edycji ilustracji, jak również organizowanie kolekcji zdjęć. Istnieją programy do odtwarzania wideo i zarządzania kolekcją muzyki. Istnieją również programy edukacyjne dla uczniów i nauczycieli, oraz gry zapewniające rozrywkę na godziny. Środowisko KDE posiada również własny zestaw aplikacji biurowych.


A jeśli to nie wystarczy, są setki aplikacji, które są dostępne pod adresem KDE-Apps.org, gotowych do przetestowania i wykorzystania.

Można również stwierdzić, co jest potrzebne w tabelę zamienników.

Pulpit

Category-user-desktop.png

Aplikacje tej kategorii stanowią podstawową funkcjonalność środowiska KDE, dając Ci władzę nad wyglądem i funkcjonalnością pulpitu. Najprawdopodobniej są to także programy, z których będziesz korzystać codziennie.

Internet i Sieć

Applications-internet.png

W dzisiejszych czasach komputery są połączone w sieci. KDE dostarcza narzędzi do wysyłania i odbierania plików, zarówno w Internecie, jak i sieci lokalnej.

Grafika

Applications-graphics.png

Jeśli jeden obraz przemawia prościej i skuteczniej niż słowa, to setki obrazów mogą wyrazić mnóstwo słów. KDE dostarcza narzędzi do katalogowania i edycji obrazów, przeglądania dokumentów oraz twórczości własnej.

Multimedia

Applications-multimedia.png

Zamień swój pulpit w małe centrum rozrywki. Odtwarzaj muzykę, oglądaj filmy, zarządzaj zbiorami lub wykonaj ich kopie na płytach CD czy DVD. Doznaj nowych doświadczeń odkrywając zasoby multimedialne KDE.

Biuro

Applications-office.png

Zorganizuj swój czas z KDE! KDE z biurem zachowującym obowiązujące standardy, aplikacjami pracy grupowej i zarządzania czasem oraz wieloma innymi potrzebnymi narzędziami pozwala Ci przejąć kontrolę nie tylko nad komputerem, ale także nad Twoim życiem i pracą.

Edukacja

Applications-education.png

KDE nie jest tylko dla dużych chłopczyków i dziewczynek. Nie ważne, czy spacerujesz pomiędzy atomami, przemierzasz świat badając jego tajemnice, czy szybując ponad gwiazdami. KDE pomaga dostrzec jaśniejszą przyszłość za pomocą zestawu aplikacji edukacyjnych dla dzieci, uczniów, nauczycieli oraz rodziców.

Nauka

Applications-science.png

Wykresy danych, wzory, systemy symulacji i informacyjne - mamy je wszystkie

Administracja systemem

Preferences-system.png

Zostań królem lub królową własnego zamku. KDE oddaje w Twoje ręce narzędzia przekazujące pełną kontrolę nad komputerem. Od monitoringu systemu, przez konsole aż po ustawienia systemowe, KDE oddaje władze w Twoje ręce.

Narzędzia

Applications-accessories.png

KDE dostarcza dziesiątki narzędzi dodających wartości Twojemu pulpitowi. Może nie są one wielkie i skomplikowane, lecz wyznaczają nową jakość, dostarczając energii codziennemu wykorzystaniu komputera.

Gry i Zabawki

Kdegameslogo.png

Nie samą pracą człowiek żyje. Właśnie dlatego KDE dostarcza wielu tytułów zapewniających rozrywkę na długie godziny. Wybierz kartę, omijaj odbijające się piłeczki, albo zdobądź cały świat! Wszystko bez odchodzenia od komputera! Ale uważaj! Łatwo można zapomnieć o reszcie wspaniałego świata.

Narzędzia programisty

Applications-development.png

Projekt Wolnego Oprogramowania taki jak KDE nie byłby kompletny bez narzędzi do tworzenia oprogramowania. Bogaty system KDE zawiera aplikacje znacznie ułatwiające programistom życie. Od prostych narzędzi porównujących pliki do do w pełni rozwiniętego środowiska programowania(IDE).

Dostępność

Preferences-desktop-accessibility.png

KDE dba o swoich użytkowników, niezależnie od wieku, płci, rasy, czy stanu zdrowia. Dostarcza narzędzi, zarówno wbudowanych jak i samodzielnych aplikacji które pozwalają ludziom sprawnym inaczej nadal używać ich komputerów wygodnie i efektywnie.


This page was last edited on 15 June 2014, at 07:39. Content is available under Creative Commons License SA 4.0 unless otherwise noted.